Premier League - Season 2016/2017

Кој ќе биде шампион во оваа сезона?


  • Вкупно гласачи
    218
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 март 2015
Мислења
210
Поени од реакции
138
Па тоа викам, немало за Челзи такви во последно време, иначе ќе ставев :X3:

Ме мрзи да ги барам сега, ама имаше повеќе :D
Оној на Ибра кога ви беа тројца играчи во офсајд? Не ми текнува против кој беше.
Уште тој е, и тоа не на Олд Трафорд, гости кај Вест Хем. Каде се тие 5, па уште 5 на ОТ, многу читате твитер а не гледате, ќе прочита некој што не гледал и одма генерализира.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.471
Поени од реакции
10.200
Па тоа викам, немало за Челзи такви во последно време, иначе ќе ставев :X3:.
Тие се тие одбранбени шо ги викам.
Еве според тебе и кога имаше не ставаш.А за Челзи секогаш ќе има. :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
против Ливерпул - Ибра
против `Боро - Марсијал и Погба
против Сандерленд - Блинд, Ибра и Микитарјан
против Тотенхем - Микитарјан

Ова се седумте гола.

Микитарјан против Тотенхем нема шанси да беше офсајд, ете сите ја гледавте тука утакмицата.
Овде против Санделенд освен голот на Мики се` е регуларно https://www.youtube.com/watch?v=BylLP8P38aM
Против `Боро, ниту Погба ниту Марсијал се во офсајд https://www.youtube.com/watch?v=tuNxxhNl4Ec

Така да авторот на статистикава малку се збунил, 5 од 7 се регуларни :) Не ме сфаќај погрешно, не зборам за тебе но после некој кога ќе објаснува дека се греши за Х работа околу неговиот клуб, главен аргумент е „ви ги имам јас гледано утакмиците, остај ти таа работа“.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.711
Поени од реакции
52.642
против Ливерпул - Ибра
против `Боро - Марсијал и Погба
против Сандерленд - Блинд, Ибра и Микитарјан
против Тотенхем - Микитарјан

Ова се седумте гола.

Микитарјан против Тотенхем нема шанси да беше офсајд, ете сите ја гледавте тука утакмицата.
Овде против Санделенд освен голот на Мики се` е регуларно https://www.youtube.com/watch?v=BylLP8P38aM
Против `Боро, ниту Погба ниту Марсијал се во офсајд https://www.youtube.com/watch?v=tuNxxhNl4Ec

Така да авторот на статистикава малку се збунил, 5 од 7 се регуларни :) Не ме сфаќај погрешно, не зборам за тебе но после некој кога ќе објаснува дека се греши за Х работа околу неговиот клуб, главен аргумент е „ви ги имам јас гледано утакмиците, остај ти таа работа“.
Грешно си прочитала, пишува 5 голови од офсајд на последните 7 натпревари. Не 5 од последните 7 голови :D
Е сега дали сите на ОТ може згрешил. Јас еве пробав да се сетам и најдов 4.

ibra.png miki.png pogba.png
valencia.png

Ако му текнува на некој уште еден, нека каже :D
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.867
Поени од реакции
6.379
Може некој да стави интервју од Пеп после утакмица ? Или линк каде да го гледам....
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Грешно си прочитала, пишува 5 голови од офсајд на последните 7 натпревари. Не 5 од последните 7 голови :D
Е сега дали сите на ОТ може згрешил. Јас еве пробав да се сетам и најдов 4.

Прегледај го приврзокот 163525 Прегледај го приврзокот 163526 Прегледај го приврзокот 163527
Прегледај го приврзокот 163528

Ако му текнува на некој уште еден, нека каже :D
Сега, згрешил или не, си имаше пишано за домашни натпревари, може до утре да се вадиме, затоа се проверува пред да се тресне глупост (не зборам за тебе). Вака е веќе друг муабет меѓутоа не му одговара на креаторот затоа што ќе морал да спомне дека и ние имавме чист гол поништен за офсајд ама така статистиката што ја извадил смешна станува :toe:
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.471
Поени од реакции
10.200
Оправдувањето за фактот е дека Клоп седнал на клупата на Ливерпул од ноември и дека ја жртвувал лигата за лига купот и ЛЕ. :icon_mrgr:

Од името на @Донев
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.711
Поени од реакции
52.642

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
А овој па, како не избришал уште твитер не знам


 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.789
Поени од реакции
44.238
united razocaraa denes debelo, ko i u sekoe derbi sezonava ama denes posle serijata pobedi, momentalnata nivna situacija na tabela, i te kako im bese potreben denes triumf i dopolnitelen veter u grb, a oni protiv prepoloven liverpul, bez mane, koutinjo, Staridz, so tinejdzer u odbrana, klavan i tn i tn, bea potprosecni, na kraj i spasuvaa bod ...
Da ne navlagam vo toa i kolku pritisok ke natalozea vrz pep i siti koi veruvam deka ke se opravat i pak ke pocnat da pobeduvaat i da igraat dobar fudbal.
Porano vakvite natprevari Murdzo doktorski gi dobivase, si go stavase protivnikot u dzeb i go tapkase, denes obratno bese, spored mene nadigran od klop so ogled na faktot deka germanecov imase golemi problemi so sostavuvanjeto na ekipata i bea bajagi desetkuvani, nekako, na muskuli, doguraa do bod united ama fakt e deka ne zasluzija triumf a i ke si dozvolam da recam deka izdanievo denesno ne ni dolikuvase za ekipa koja zasluzuva plasman vo LS u PL, so drugi zborovi, imaa edno klasicno van gal izdanie ...

Ke bide mnogu interesna bitkata za ligata na shampionite sezonava, pa i za titulata, ne se znae na sto si u prvenstvovo kako trgnale rabotive, totenhem vlegoa vo forma, liverpul pocnaa da pokazuvaat konstantnost i seriozen pristap potreben za plasman za LS pa i za titiula iako tesko so vakov roster do takvo nesto, postojat izgledni sansi i united i siti da izvisat, zasto znaeme 4toto mesto za kogo e rezervirano. :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom