Premier League - 2023/2024

Шампион за 23/24 ќе биде?


  • Вкупно гласачи
    230
Член од
14 август 2022
Мислења
937
Поени од реакции
1.013
1. Топчиња многу ја пимплате ебаго шутнете некад или набацете немора со топка у гол.
2. Очајно им фали шпиц и некој вингер што ќе влезе од клупа и ќе смени ритам, Нелсон ви беше очаен а Сака не постои добри месец дена и више.
3. Нема да сте шампиони.:pusigo:
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.954
Поени од реакции
7.498
Како бе топчиња Хесус не ваља?
Па нели го зезнавте Гвардиола? :D
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.346
Поени од реакции
4.799
Шо навивачи се тие кои го напуштаат теренот десет минути пред крај да ми је знати, таквите поарно и да не одат на натпревар, џабе местото го зафаќаат.
За спорната одлука мислам дека топката треба целосно да е зад линијата за да е гол аут, во случајот не беше, на видео снимката се виде тоа поубо.
E sekoja cest, kaj sto nikoj ne gleda topka ti uspea da vidis i toa POUBO dali taa so cel obem e nadvor od teren ili ne e
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.075
Поени од реакции
13.020
Тешко беше да се гледа денес ова, здравје му се скрати на човек, кај не заеба Анри пред 20 години да ни влезе во кожа тимов кај не запусти... Помалку нервозно беше со Вилиан, Пепе и Лаказет ерата кога влагаш подготвен на плескање и се радуваш ако има шут во рамки на гол...
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.869
Поени од реакции
7.746
Тоа е кога немаш напаѓач.
Со кловнови ко Жезус и Нкетиа не се освојува титула. Резервите боранија. Нелсон, Нкетиа, Смит роу, еден играч не можеш да составиш од нив.
Нормално е дека во некој дел од сезоната ќе има пад во форма на првотимците и две години по ред се случува во ист период. Сака и Мартинели и Зинченко дрва, ама па и нема со кои играчи да ги смениш. Мартинели со една нога и најочајна форма е подобар од Нелсон. Рајс со прва лоша утакмица.
Лесно е за протовникот, брани се со сите играчи и чекај на контра. Нема кој да заврши акција. Некогаш ќе има и вакви порази, иако Арсенал имаше целосна доминација. Ама премиер лигата е таква што вакви киксови не се дозволени.
Арсенал ако некогаш сака да освои титула, под итно треба да донесе напаѓач.
Дали тоа бил Соланке, дали Тони ќе го воскреснат, дали 100 милки ќе дадат за Осимен, нема поинаков начин за да освоиш титула.
Дефинитивно му фали цврст напаѓач што ќе добива дуели за ваква игра. Жезус ги изгуби сите дуели кога до него стаса топка во 16тник. Ќе излези дека Хаверц му фалеше најмногу. Резервите не му се ни Чемпионшип левел.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.278
Поени од реакции
108.312
Сака и Мартинели и Зинченко дрва,
Овој болдираниов е посебно дрво и цело време кикса и праи глупости, а толку е умислен дека е некој играч абе што да ти расправам, иде се расправа со судии, глуми авторитет, уште па со оние Украина срањана ми иде тек поише на курац.

Реално гледано Арсенал нема тим за титула, напаѓачите просечни, средината онака, бековите просек и Вајт и Зинченко се дупиња, едини врвни играчи во тимот им се Сака (иако овој покажува завидно ниво на блам последниве месец-два), Одегард и штоперите. Нема шанса вака небалансиран тим да биде пред Сити и Ливерпул, едноставно во вака силна лига недостатоците мора да излезат на виделина на долг рок.

Кривично би го гонел тој што го купи Рајс за 100м, не дека е лош играч ама брате за дефанзивен везњак 100ка..... И Хаверц тотален промашај од трансфер а фрлија тон пари за него наместо јак шпиц да земат.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.710
Поени од реакции
63.118
Овој болдираниов е посебно дрво и цело време кикса и праи глупости, а толку е умислен дека е некој играч абе што да ти расправам, иде се расправа со судии, глуми авторитет, уште па со оние Украина срањана ми иде тек поише на курац.

Реално гледано Арсенал нема тим за титула, напаѓачите просечни, средината онака, бековите просек и Вајт и Зинченко се дупиња, едини врвни играчи во тимот им се Сака (иако овој покажува завидно ниво на блам последниве месец-два), Одегард и штоперите. Нема шанса вака небалансиран тим да биде пред Сити и Ливерпул, едноставно во вака силна лига недостатоците мора да излезат на виделина на долг рок.

Кривично би го гонел тој што го купи Рајс за 100м, не дека е лош играч ама брате за дефанзивен везњак 100ка..... И Хаверц тотален промашај од трансфер а фрлија тон пари за него наместо јак шпиц да земат.
Што знам, според мене, до оваа утакмица која ја изигра криминално, Рајс го оправда секој цент што го даде Арсенал за него. Да купеа шпиц со тие пари, сега Елнени или Т-Бег ке требаше да играат средина, зашто Парти е со стаклени колена.

Патем, тешко ми е да сфатам зашто немаат камери над линиите од горе, тоа би требало да даде јасна слика дали топката со цел обем е помината. И онака имаат 72+ камери за се и сешто. Ова не е проблем од сезонава. Имаше слична ситуација и на мечот со Јунајтед пред некоја година.

 
Последно уредено:
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.075
Поени од реакции
13.020
Се слагам со @vidooq бидејќи Рајс е технички 2ца играчи во едно. Да не беше он, Елнени ќе ја вршеше деструктивната работа доста добро, ама во напад 0 придонес ќе имаше во креирање акции и шанси, од друга страна Виера дефанзивно никаков учинок, а офанзивно ќе креираше некоја шанса. Рајс ти е двата играчи споени во едно + подобрено во речиси сите параметри.

Плус не заборавајте дека Џака лани имаше маестрална сезона (настрана сезоните кои претходеа, ама лани беше цар), топ5 клучни играчи ни беше. Клучна улога врши играчот на таа позиција во ваков Арсенал, ако е дупе нема ни контрола на топка да имаме ни пренос до последна третина на противникот, ниту пак пола од тие 70 допири во противнички шеснаесетник од горе статистиката ќе ги имавме на некој ваков натпревар, мораше да се осигураат дека ќе има одлична замена и немаше многу такви кандидати освен Рајс. Тоа што не купија напаѓач, не продадоа вишокот за да ослободат средства и да купат, тоа е друг муабет, ама Рајс беше потребен и досега беше одличен.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.346
Поени од реакции
4.799
За вар снимката зборам ало Минхен
Темата е за премиер лига, Минхен у германско е.
Слободно постирај го варот кај што ПОУБО ја виде топката дека не е надвор, не се срами до толку

Само Манчестер бутал рекорди. :D
Ај дека може да го бутнат и овој :)
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.954
Поени од реакции
7.498
Ај дека може да го бутнат и овој :)
То ко че земеме некој ко Хесус, немаме сега ние играч ко него. А и немаме кој да му додава до на шпицот толку, пола од топките Бруно че ги прати на трибини. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom