Premier League - 2021/2023

Кои 2 екипи нема да завршат во топ 4?


  • Вкупно гласачи
    91
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.767
Поени од реакции
5.722
Мое мислење е дека на дерби натпреварите треба да дозволат малку погруба игра, сосема друг филинг добива натпреварот.
Едно време Примера мислам го правеше тоа Мурињо кога беше менаџер и Пеп од спротива.
Милина за гледање..не сега по секој контакт се гушкаат инстаграмџииве...

Одамна фановите не сакаат да гледаат рвање по терен како да се на турнир за борење.
Фановите сакаат убава игра за око, атрактивна, а не некој Рој Кин да му влезе со две нозе и да го осакати играчот засекогаш.

Не дека нема млако досудени контакти и пенали, ама со ВАР грешките во судењето се намалени од претходните години.
 
Член од
3 декември 2014
Мислења
308
Поени од реакции
232
Види, со должна почит, ама ти немаш претстава што зборуваш, а не ни читаш.

Прегледај го приврзокот 366250

Ова е Стемфорд Бриџ, а тоа околу....гледаш и сам. Не постои можност за рушење и одново градење на ова место во моментов. Не е предвидено со урбанистички план, бидејќи ќе го поремети животот на луѓето во околината.


Бидејќи од ракав, еве едуцирај се сам.

Еве ти од СкајСпортс, скратено:

Прегледај го приврзокот 366251

Можеш и сам да гуглаш и да видиш зошто не може да се изгради одново стадионот. Не може, затоа што не смее. Прво, доколку не добијат дозвола од CPO, дали за продажба, дали за обнова, изградба, а второ затоа што се условени од урбанистички фактори.
Не се разбираме еве вака да прашам од која причина одборот на акционер не дава да се изгради стадион на др локација која сигурно е има во областа каде што реално е Челзи.
 
Член од
22 јуни 2022
Мислења
738
Поени од реакции
900
L
ПЛ одеше на МТВ
Бундес на А1
Примера на Сител
Калчо на Телма
Касно стигнаа кај мене бар Сител и А1 некаде 2000 може порано незнам кога добија лиценца за национални Тв може пренесувале и друго иначе Француско се сеќавам одеше н eден канал АБВ или како и да беше името. Не е како сега имам све ништо не ми се гледат,посебен драж беше да се гледаат пред ТВ утакмиците се сеќавам на култни голови особено на онаа Маказа на Ривалдо против Валенсија во последни мигови и многу други. Златни времиња немаше многу ама ги пратевме со ќејф.
Бате, лиценца МТВ имаше многу порано од 2000та, тие имаа 96та лиценца за пренос, 98ма веќе имаше преноси на МТВ на викенди по 1 утакмица на сабота и 1 утакмица недела со Штерјов, Костовски и Милковски, и толку.

После 2001ва А1 ги зима правата и пренесува по 2 натпревари на сабота и недела, и не беа воопшто редовни, имаше викенди без преноси. После тоа се повлекоа и нешто како година/година ипол немаше воопшто пренос, прескапа беше лиценцата.

Не се сеќавате оти не сте гледале, ова на барса фанчето што пишало за шпанско тоа е после 2005та на сител , 2009та на алфа и алсат.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
30.519
Поени од реакции
58.833
Многу е зезнато со дозволи во Англија за градење дури и за експанзија само, дури и кога е во некоја рака, во општ интерес, би имало повеќе туристи, повеќе пари би доаѓале во градот. Јунајтед мака мачи со една пруга која поминува до стадионот, и со години бараат начин да ја дислоцираат неколку метри подалеку од стадионот, со цел таа трибина која е најмала, да успеат да ја реновираат и прошират, и да го качат капацитетот на над 90,000 гледачи.

 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.263
Поени од реакции
20.204
Не се разбираме еве вака да прашам од која причина одборот на акционер не дава да се изгради стадион на др локација која сигурно е има во областа каде што реално е Челзи.

Е, во ред. Легитимно прашање. Епа од истите причини што и навивачите на Ливерпул и самиот клуб не сакаат да градат нов стадион, на друго место.

Ставот на CPO, каде во моментов е претседател Тери, е дека со изградба на стадион на друга локација ќе се загуби идентитетот на клубот, духот, традицијата, што и да е. Челзи на овој стадион игра од самото основање.
Па чекај, ти треба најдобро да знаеш каков беше ставот на лондонските навивачи на Арсенал кога се потегна предлог за напуштање на Хајбери и изградба на нов стадион. На друго место.

Проблемот е повеќеслоен. Челзи има потреба од нов стадион. CPO не даваат поради наведените причини, а на постоечково место не може да се урне и да се изгради одново, исто поради причините кои ги дискутиравме претходно. Ќорсокак. Освен ако не се предомислат CPO, или станарите/промени урбанистичкиот план.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.445
Поени од реакции
5.414
Стадионот на Челзи е во сопственост на клубот, не се срамоти каде стигнеш.
Многу убаво ти објаснил човекот. Индиректно преку CPO. Chelsea Pitch Owners oд '90-ти го имаат последниот збор на таа тема, а како такви се интегрален дел од фудбалскиот клуб. Во време на интернет, греота е да не знаеш што да срчнеш. Џабе мајка ти плаќа интернет.
Е толку е пластичен клубот, што дури има свој стадион. Замисли да не беше пластичен и да ренташе од Град Лондон.


Ем е шут, ем боде. Еве го и тој на бранот пластика јава. Каква штета сум оставил, наеднаш фан на Милан дури почна да зборува за пластика и Челзи. Којзнае зошто.

@Down ај види ако сакаш дисциплинирај ја кучкава твоја, пак р'жи безопасно по темиве.
Абе кловн. Никаква штета не си направил ти. Ти си најтажниот лик тука од сите. Сите ти го кажуваат тоа не знам како не го сфаќаш. Ти си еден дебил што упорно не сфаќа дека уствари сите се потсмеваат со него. Ти си ко оние дебилнине дечиња што мислат заебале некој, а уствари само се посрамотиле. Како што кажав пластика не си знае ни историја на клуб нити што и како клубот поседува. За грев сте. Добро е што одлучи од правиот профил да пишеш место од тој другиот. Тажен лик си дебилу тажен.


И да едина кучка е таа што те родила. Toлку тажен живот да има некој што едина занимација му е на форум со сите да се расправа.... Искрено те жалам. Мајка ти да абортирала огромна работа ќе завршела за тебе и за сите. Не за џабе воздух да трошиш.
 
Член од
3 декември 2014
Мислења
308
Поени од реакции
232
Е, во ред. Легитимно прашање. Епа од истите причини што и навивачите на Ливерпул и самиот клуб не сакаат да градат нов стадион, на друго место.

Ставот на CPO, каде во моментов е претседател Тери, е дека со изградба на стадион на друга локација ќе се загуби идентитетот на клубот, духот, традицијата, што и да е. Челзи на овој стадион игра од самото основање.
Па чекај, ти треба најдобро да знаеш каков беше ставот на лондонските навивачи на Арсенал кога се потегна предлог за напуштање на Хајбери и изградба на нов стадион. На друго место.

Проблемот е повеќесложен. Челзи има потреба од нов стадион. CPO не даваат поради наведените причини, а на постоечково место не може да се урне и да се изгради одново, исто поради причините кои ги дискутиравме претходно. Ќорсокак. Освен ако не се предомислат CPO, или станарите/промени урбанистичкиот план.
Јас мислам во никој случај не сакаат поради фактот дека без фудбалскиов клуб Челзи да игра на стадионов стадионот ќе вреди речиси ништо поради тоа акционериве не му дадоа на Абрамович да направи нов стадион на др локација со што клубот би бил целина без различна сопственичка структура како што е сега.И нормално дека Челзи и сега има ексклузивно право на користење на стадионот но тоа е условено со неможност да се преселат на др.Ситуацијата со МЈ е др тие не сакаат да вложуваат многу сакаат само да прошират една трибина а тоа е тешко изводливо поради искажаните проблеми а да сакаат да направат нов стадион ќе се најди локација само не им се вложува толку.Арсенал и Тотенхем без некој посериозен пр ги направија нивните стадиони.
 
C

confusion

Гостин
@RATM
Гледаш дека се прости и некултурни, веќе 2-3 страници се објаснуваш со ликови што немаат капацитет да те разберат, затоа те замолувам тебе, како попаметен, воздржи се да исправаш краставици со простаци и спаси не нас другите од скролање и читање глупости. За дискусија/дебата треба двајца, затоа пак ќе те замолам, знам дека те нервираат ама напорни се последниве страни.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.263
Поени од реакции
20.204
Абе кловн. Никаква штета не си направил ти. Ти си најтажниот лик тука од сите. Сите ти го кажуваат тоа не знам како не го сфаќаш. Ти си еден дебил што упорно не сфаќа дека уствари сите се потсмеваат со него. Ти си ко оние дебилнине дечиња што мислат заебале некој, а уствари само се посрамотиле. Како што кажав пластика не си знае ни историја на клуб нити што и како клубот поседува. За грев сте. Добро е што одлучи од правиот профил да пишеш место од тој другиот. Тажен лик си дебилу тажен.

И да едина кучка е таа што те родила. Toлку тажен живот да има некој што едина занимација му е на форум со сите да се расправа.... Искрено те жалам. Мајка ти да абортирала огромна работа ќе завршела за тебе и за сите. Не за џабе воздух да трошиш.

Добро, добро, уште еден ништарија пост од два денари. Исти фрази, исти термини, стандарден речник на празноглавци на интернет.

Види, веројатно ти е јасно дека ако ставиш низа навреди, емот-икони и користиш терминологија фан-фудбалска што се користеше пред 20 години од 12-годишни деца, не си постигнал ништо освен што си покажал повторно дека џабе постоиш.

Дојде, му се залепи на дечкото дека Челзи бил пластичен клуб и немал свој стадион и погоди што? Испадна...Кастиел, кучка на пријателот @Down, а по малку и моја. Ма и на цел подфорум овде. Знаеш она мемето со Драган Бјелогрлиќ од една серија: pa malo je i moj. :pos:
Сепак, Челзи да ти имал стадион. А од тоа сознание те делеле неколку кликови. Јавно и транапарентно, достапно за секој. Барем кај нас.

Не ја знаеме ние својата историја, Андон требало да ни ја раскаже.
 
Член од
6 септември 2021
Мислења
201
Поени од реакции
295
Не е дека сакам да оди во затвор. Според доказите, треба да оди. Еве и да прекинале со истрагата, ок, нема да оди во затвор, неправедно, ама ок.
Не ги слушнавте аудио снимките? Или не ве интересира? Те боли.
И сега да се молам да се врати и да игра во клуб што го поддржувам, нема никакви шанси.
Тери ја скокал жената на соиграч и сега не смееме ние од Челзи да зборуваме за Гринвуд. Каков whataboutism.
Тери ја скокаше жената на Бриџ. Не ја силува.
И пред да правите овакви девици, ќе ве потсетам на една 8 годишна случка.
Гигс и снаата. СНАА БРАТ, СНАА!


Абе брат, нека силува колку сака се дур знае да дрибла и игра за Јунајтед.
I sho so tie audio snimki? Isecheni 50 sekudni ti se relevanten dokaz? Pa ti znaesh li deka ima mal milion mazohistki u svetot koi shto si gi teraat svoite partneri vaka da im se obrakjaat kurvinski i deka toa ustvari gi vozbuduva? Ti znaesh li be kolku prljavi mashti imaat tie beshtii shto gleat da ti zaebat zhivot za 2 grosha? Ne go opravduvam i ovoj misirov vo nieden sluchaj ako stvarno ja tepal,ama daj malku gledaj ja poshirokata slika. Pa ne mozhe da e se taka kako shto ni e servirano.
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.835
Поени од реакции
9.407
Бате, лиценца МТВ имаше многу порано од 2000та, тие имаа 96та лиценца за пренос, 98ма веќе имаше преноси на МТВ на викенди по 1 утакмица на сабота и 1 утакмица недела со Штерјов, Костовски и Милковски, и толку.

После 2001ва А1 ги зима правата и пренесува по 2 натпревари на сабота и недела, и не беа воопшто редовни, имаше викенди без преноси. После тоа се повлекоа и нешто како година/година ипол немаше воопшто пренос, прескапа беше лиценцата.

Не се сеќавате оти не сте гледале, ова на барса фанчето што пишало за шпанско тоа е после 2005та на сител , 2009та на алфа и алсат.
Многу си глуп , незнаеш ни да читаш изгледа а памтењето ти е слаба страна.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
13.467
Поени од реакции
14.118
Ги гледам платите на Сити и се крстам со лева и десна рака истовремено :popce:
Грилиш да ти лапал 15.6 милиони фунти :ROFLMAO:
 
Член од
26 август 2008
Мислења
640
Поени од реакции
433
I sho so tie audio snimki? Isecheni 50 sekudni ti se relevanten dokaz? Pa ti znaesh li deka ima mal milion mazohistki u svetot koi shto si gi teraat svoite partneri vaka da im se obrakjaat kurvinski i deka toa ustvari gi vozbuduva? Ti znaesh li be kolku prljavi mashti imaat tie beshtii shto gleat da ti zaebat zhivot za 2 grosha? Ne go opravduvam i ovoj misirov vo nieden sluchaj ako stvarno ja tepal,ama daj malku gledaj ja poshirokata slika. Pa ne mozhe da e se taka kako shto ni e servirano.
Тој е глобална супер ѕвезда и role model на многу луѓе. Сега, ако на сите докази тој помине неказнето, не само од полиција, па и од клубот, што мислиш, како ќе се понашаат сите што ќе го видат тоа?
Дали ќе се одвратени од такво понашање или ќе добијат повеќе сила? Оти нели, нема никаква штета од такво понашање.
А и тука не ја спомнуваме тортурата врз девојчето плус нејзиниот понатамошен живот.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
7.849
Поени од реакции
18.146
Се гледа дека си 2003+ роден. :ROFLMAO:

Пред 17-18 години сите топ 5 првенства одеа на македонски телевизии, немаше тогаш арени и спортклубови. ЛШ утакмици МРТ пренесуваше само еден ден од вторник и среда. Ако сакаш да гледаш повеќе идеш у кладилница да дремеш уште од 6 саат да фатиш место, тогаш имаше по 2 кладилници во еден град, и пола популација беше таму.

Премиер лига - А1
Примера - Алфа
Серија А - Телма
Бундес - Канал 5
И француско не памтам ама знам дека се пренесуваа, барем поатрактивните утакмици. Лион тогаш беше бог и батина имаше 7-8 првенства у низа освоено.

Прегледај го приврзокот 366231

У 4 почнува англиско и Јунајтед игра, таман Руни ќе почне да го решети Челзи и право ООООП во 4ипол вести ќе ти се појави оваа бољуша и немора да се нервираш. :pos:

Прегледај го приврзокот 366230
Француско на Наша даваа. Јанко коментираше ама ова ти зборам беше после светското 2006 . Предходно не памтам да имало француско кај нас. Иначе Лион до 2008 владееше. После тоа дојдоа најдобрите 5-6 г додека се издигна ПСЖ кога освојуваа Монпеље со Жиру, Бордо со Маруан Шамак и Јоан Гуркуф, Кошчиелни, Лил со Жервињо, Марсеј со Насри.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom