prekinuvanje so snabduvanje so voda

Член од
5 март 2019
Мислења
2
Поени од реакции
0
Dali mislite deka dosegasnata praktika na javnite vodosnabditelni pretprijatija e ispravna. Za dolg za voda gi isklucuvaat graganite od vodovodnata mreza.
Za prekinuvanje na taa praktika na javnite vodovodni pretprijatija podnesena e inicijativa do Ustaven Sud na Republika Makedonija

koe e vaseto mislenje...

link https://www.youtube.com/watch?v=1nxmBr7UUug
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.223
Поени од реакции
78.800
Не им плаќај вода на каурите!
Они нека плаќаат.
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
А со струјата шу прајме? Кој ќе ја плаќа?
 
B

Bafra

Гостин
Dali mislite deka dosegasnata praktika na javnite vodosnabditelni pretprijatija e ispravna. Za dolg za voda gi isklucuvaat graganite od vodovodnata mreza.
Za prekinuvanje na taa praktika na javnite vodovodni pretprijatija podnesena e inicijativa do Ustaven Sud na Republika Makedonija

koe e vaseto mislenje...

link https://www.youtube.com/watch?v=1nxmBr7UUug
До уставен суд поднеле и очекуваат дека судиите ќе дозволат државната каса да остане празна :D :icon_lol:

Ако ти работиш (било администрација или приватно), ќе бараш да ти платат или .... како е исправно по тебе ?
Тука не се работи за сопствен бунар, туку систем од каде добиваш безбедна вода за користење, во секое време.
Треба и поскапа да е водата, но да нема толку паразити на платен список во Водовод и парите да се користат за модернизирање на системот.

Ај можеби ќе дочекаме и шќиптарите да си плаќаат сметките, па тогаш да видиме дали ќе ги интересира голема албанија или економија :icon_mrgr:
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.528
Поени од реакции
34.680


...а што со тие кои со црево во рака секојдневно низ двор цел ден тече вода?



перат теписи, автомобили во двор или пред врата на улица? и тоа вода за пиење, дали тие плаќаат?



а секојдневно што ја вадат улицата пред куќата? :(
...еднаш прашав како не ја мрзи секој ден исто те исто со црево во рака, ми вели „ земи го и ти цревото во рака, да видиш колку смирува живци“ :Кезец:
...секој треба да си плати колку троши! а ваму ем нема егзистенција ем тече ли тече вода од црево цел ден без да се плати со години, кој е тука будала ? ние, плаќачите на вода! :yid:
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom