Pregnyl инекции

Член од
14 август 2010
Мислења
641
Поени од реакции
294
me interesura dali imal nekoj iskustvo so ovie inekcii i dali imaat nekoi nesakani efekti po plodot.....
 
Член од
5 декември 2013
Мислења
32
Поени од реакции
8
Моја другарка користеше прегнил кога правеше ин витро. Ја примаше во вечерните часови, во Плодност и тоа касно околу полноќ. И после еден ден т.е, после триесеттина часа му правеа пункција и ги оплодуваа јајните клетки.Во секој случај докторот одредувал точно време на ињектирање на инекцијата и не смее да се отстапува од тоа време.
поздрав :)
 
Член од
1 април 2014
Мислења
19
Поени од реакции
3
Ружица, и сестра ми ја имаше сличната постапка во Плодност и се беше супер ;)
 
На врв Bottom