POV Mobii Tablet 7"

Cataclysm

Член од
2 февруари 2009
Мислења
223
Поени од реакции
647
Разгледувајќи го најновиот флаер на AMC, најдов нешто интересно.

Многу ме чуди ниската цена за таквите перформанси - Android 2.1, Dual core процесор...
Барав видеа/reviews но го најдов само ова:

Некој да не има повеќе информации за таблетов, или пак да сподели искуства доколку некој го има.
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.095
Поени од реакции
5.741
Не купувај ништо од АМЦ.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Разгледувајќи го најновиот флаер на AMC, најдов нешто интересно.

Многу ме чуди ниската цена за таквите перформанси - Android 2.1, Dual core процесор...
Барав видеа/reviews но го најдов само ова:

Некој да не има повеќе информации за таблетов, или пак да сподели искуства доколку некој го има.
Резистивен тач екран...

Батали го, не ни поддржува мулти-тач, затоа е така евтин.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
БеФФ едно време попален по овај, на ebay е дупло поефтино.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.175
Поени од реакции
34.325
Резистивен тач екран...

Батали го, не ни поддржува мулти-тач, затоа е така евтин.
Искрено, ова е првото нешто што ми дојде на памет и мене. Кога некој таблет или телефон има резистив дисплеј (наместо капаситив) нема потреба да проверувам ништо друго од перформансите. Одма се откажувам. Ова значи дека работи исто како мониторите на касите во Тинекс, односно треба да го тепаш со раце за да прифати команда. Не е како iPhone, туку како кинеските копии.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Искрено, ова е првото нешто што ми дојде на памет и мене. Кога некој таблет или телефон има резистив дисплеј (наместо капаситив) нема потреба да проверувам ништо друго од перформансите. Одма се откажувам. Ова значи дека работи исто како мониторите на касите во Тинекс, односно треба да го тепаш со раце за да прифати команда. Не е како iPhone, туку како кинеските копии.

Што е уште полошо, на таквите екрани им треба калибрирање а како што знаеме кинезиве се катастрофа ништо чудно ако кликаш на едно место да мисли дека кликаш 2-3 цм потака.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom