Pluto’s Doubts

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.071
Поени од реакции
4.440

Pluto’s Doubts е оформен во 2015 година, а во него членуваат: Симон Пеоски (акустична гитара/тапани), Горјан Стојменовски (гитара), Дарко Поповски (вокал), Марио Симоновски (бас гитара) и Лука Ѓорѓиевски (клавијатура/вокал). Секој од нив е член на различни бендови и има други свои странични проекти како што се Funk Shui, Ego Disco, The Black and Vice social club, Mici и Naked.

Нивниот прв албум излезе во 2016 година.

П.С. Првичното име на бендот требало да биде Calma, но сепак на крајот се одлучуваат за сегашното име.

 
На врв Bottom