Pluto’s Doubts

Дискусија во форумот 'Музика' започната од MARCELLO, 2 јуни 2019.

 1. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  9.826
  Допаѓања:
  4.266
  [​IMG]
  Pluto’s Doubts е оформен во 2015 година, а во него членуваат: Симон Пеоски (акустична гитара/тапани), Горјан Стојменовски (гитара), Дарко Поповски (вокал), Марио Симоновски (бас гитара) и Лука Ѓорѓиевски (клавијатура/вокал). Секој од нив е член на различни бендови и има други свои странични проекти како што се Funk Shui, Ego Disco, The Black and Vice social club, Mici и Naked.

  Нивниот прв албум излезе во 2016 година.

  П.С. Првичното име на бендот требало да биде Calma, но сепак на крајот се одлучуваат за сегашното име.


   
  На Шкорпион му/ѝ се допаѓа ова.
 2. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  9.826
  Допаѓања:
  4.266

Сподели преку: