PlayStation 5

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
34.245
Поени од реакции
50.097
Комбатот бил едноставен на почеток, но после имало повеќе опции, а и босовите биле интересни и тешки. Како за прва игра на студиото, изгледа доста ветувачки. И јас ја симнав на РС да пробам, па ако ми се свиѓа да ја зимам на РЅ5 сега или за Блек Фрајдеј на попуст :D
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.035
Поени од реакции
1.157
Ме нервираат контролите во Кена, добро што имаш опција да ги смениш, навикнат сум на квадрат/Х за удирање и долго држење за хеви атак, исто така не сакам да трчам со Л3. Променив што можев, но за жал нема опција за држење на копче.
 

Stallion

Папион __ •°
Член од
13 септември 2010
Мислења
1.141
Поени од реакции
875
Што мислите по вас, вреди ли да се лупне сумава, за да се земе конзолата, со овие игри или не е лошо да се почека друга понуда, со нешто подобро?
По се изгледа дека само преку бандл ќе може да се земе чудово.
Некое мислење за игрите од погоре, или чисто со исклучок Demon's Souls служат народски кажано да ја надујат цената ?
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
18.402
Поени од реакции
30.552
Што мислите по вас, вреди ли да се лупне сумава, за да се земе конзолата, со овие игри или не е лошо да се почека друга понуда, со нешто подобро?
По се изгледа дека само преку бандл ќе може да се земе чудово.
Некое мислење за игрите од погоре, или чисто со исклучок Demon's Souls служат народски кажано да ја надујат цената ?
Ja go zemav so souls i ratchet i pak mi bese malce ko stretch za cenata. Ama ovie dve igri spored mene barem vredat i uzivav vo dvete. Tretava veke e koristenje situacija i butkaat bundles. Ratchet e solidna ekskluziva, ne e samo za duenje cena. Izgleda dobro i e zabavna.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
7.519
Поени од реакции
18.311
Што мислите по вас, вреди ли да се лупне сумава, за да се земе конзолата, со овие игри или не е лошо да се почека друга понуда, со нешто подобро?
По се изгледа дека само преку бандл ќе може да се земе чудово.
Некое мислење за игрите од погоре, или чисто со исклучок Demon's Souls служат народски кажано да ја надујат цената ?
Им се јавив да ги прашам дали може место овие 3 игри да си бирам јас кои 3 игри сакам со плејката да ги земам, или место 3 игри да земам 1 игра со 1 контролер.
Не дозволија, така да кој ги ебе.
За ваков bundle и овие игри, 45.000 денари според мене не вредат.
Со тие пари, во нормални услови, ќе земеш конзола + уште еден контролер + SSD.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
34.245
Поени од реакции
50.097
Сигурно ниедна копија од Секбој немаа продадено до сега, па ја упикаа и таа. Затоа еве уште имаат, не се продадени конзолите :D
Другите две вредат според мене, ќе ги купував и без тоа. Само проблем е за тие што сакаат да ги препродаваат затоа што веќе сите ги имаат.
 

Stallion

Папион __ •°
Член од
13 септември 2010
Мислења
1.141
Поени од реакции
875
Се надевам нема да им се продава воопшто па ќе уфрлат нова комбинација. И претходниот пат излегоа со една па следеше и уште една опција. Или крај краева веќе ако сакаат 45 бона, нека има можност купувачот сам да си состави комбо како и што ги прашал Ob1.
Ќе си чекаме боља понуда.
This is the way.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
7.519
Поени од реакции
18.311
Се надевам дека ова ќе ги одговори сите прашања за купување преку PS Store во Македонија.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom