Pickbox.tv - стриминг платформа за гледање филмови и серии

Zakon4eto

ПОЧЕСЕН ЧЛЕН
Член од
27 август 2011
Мислења
1.377
Поени од реакции
292
Што е PickBox?
PickBox претставува услуга за стриминг, преку која можеш да уживаш во повеќе од 2500 часа серии, филмови и документарци, преку паметен телефон, лаптоп или телевизор, за само 305 МКД месечно.

Ти бираш што, кога, колку и каде гледаш.

Pickbox.tv – за сите оние кои го минуваат времето на интернет и не сакаат да чекаат цела недела за новата епизода од омилената серија.

www.pickbox.tv

Го пробал ли некој ова? Ми личи како на балкански Hulu, Netflix...
Достапен е во Словенија, Хрватска, Србија, БиХ, Црна Гора и Македонија и содржините се преведени на македонски јазик.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.895
Поени од реакции
84.267
Што знам изгледа ок, онака на нелогирано :ROFLMAO:

Имаат негде список на сите филмови и серии што им се достапни ?
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
@dragonsky регистрирај се ке ги видиш што има на лагер
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
a има ли нешто бесплатно за гледање или ѕа се мора да се плати ?
 

Zakon4eto

ПОЧЕСЕН ЧЛЕН
Член од
27 август 2011
Мислења
1.377
Поени од реакции
292
Има трејлери и такви ситни видеа, слики...
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Прееска видов реклама на фб: „Гледај го Црното Сираче“. :D Има некој акаунт да каже што серии и филмови има?
 
Член од
11 април 2013
Мислења
355
Поени од реакции
183
Многу мразам вакви наџиџани идиотски страници, демек гледај ово-оно за малку пари, а најосновното го немаат. Листата со канали. И зошто би плаќал?
 

Zakon4eto

ПОЧЕСЕН ЧЛЕН
Член од
27 август 2011
Мислења
1.377
Поени од реакции
292
Многу мразам вакви наџиџани идиотски страници, демек гледај ово-оно за малку пари, а најосновното го немаат. Листата со канали. И зошто би плаќал?
Па не стримаат канали, стримаат On Demand серии, филмови...
 
Член од
19 март 2013
Мислења
825
Поени од реакции
601
Прееска видов реклама на фб: „Гледај го Црното Сираче“. :D Има некој акаунт да каже што серии и филмови има?
Бесплатно регистрирај се и погледни што сѐ нуди Pickbox.
Не сум од дома сега, инаку ќе се регистрирав и пишев.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
[DOUBLEPOST=1399808591][/DOUBLEPOST]Koj се има претплатено на HBO мислам дека ова ќе биде подобро
http://www.hbogo.mk

сеуште им е во тест фаза hbogo за нас македоците па не е уште пуштен целосно . Јас тоа го чекам .
 
Последно уредено:
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
На еден српски форум за телевизија читав дека највеќе имаат од продукцијата на BBC па MGM па од ABC . Наскоро ќе имало и од продукцијата на Sony .



Мене ме интересира знае некој која е фирмата на оваа услуга т.е кој го има ова креирано ? Србин, Хрват, Македонец, Англичанец или.. ?
 
Последно уредено:

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Веќе плаќам за да имам интернет секој месец, зашто би давал плус пари за нешто што можам да си го симнам од замунда и сличните страни? Не ми е јасно...ок е Netflix, Hulu и се тоа, ама таму се оди апсаана за симнување од интернет без пари...
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Веќе плаќам за да имам интернет секој месец, зашто би давал плус пари за нешто што можам да си го симнам од замунда и сличните страни? Не ми е јасно...ок е Netflix, Hulu и се тоа, ама таму се оди апсаана за симнување од интернет без пари...
Друже, се слагам со тебе и верувај дека до пред некое време и јас така размислував.

Е сега мене ми е мака да симнувам филмови, серии и да барам на нет преводи и сл.....така да 305 ден. месечно мене лично не ми е голема сума за да си обезбедам уживанција да гледам филмови на таблет.

Откако ќе може да се користи Pickbox и на Smart TV, ќе се претплатам и за цела година.

Види, не дека торенти повеќее нема да симињаме некогаш...ама верувај понекогаш незнам што филм да слезам и што да гледам.....Вака со Pickbox имам листа и секогаш наоѓам нешто да гледам...дали некој евергрин игран филм, дали некој документарец...а богами и 2 серии зафатив :)

Сепак, секој како што му е убаво си прави :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom