Photoshop

Член од
23 октомври 2009
Мислења
17
Поени од реакции
1
Imam edno prasanje.Mi treba mala pomos kako so photoshop da stavam ramka vo nekoja boja okolu slikata?:toe:
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
па прво отвараш сликата...и зш е со клуч неможеш да ја смениш големината на сликата затоа десен клик на сликата и :

после тоа притисни ок.

2.После со Move Tool (V) селектираш сликата... и од четрите страни ќе се појават точки за да ја намалиш големината на сликата..ти со Shift+Alt и од некоја точка влечи кон центарот на сликата:и за крај направи еден нов слој под сликата...и фарбај у било кaква боја..
 

mmm121

Pentaxian
Член од
27 јуни 2006
Мислења
545
Поени од реакции
21
па прво отвараш сликата...и зш е со клуч неможеш да ја смениш големината на сликата затоа десен клик на сликата и :

после тоа притисни ок.

2.После со Move Tool (V) селектираш сликата... и од четрите страни ќе се појават точки за да ја намалиш големината на сликата..ти со Shift+Alt и од некоја точка влечи кон центарот на сликата:и за крај направи еден нов слој под сликата...и фарбај у било кaква боја..
ц ц ц ц ц ц појма да се немало ...... :nenene:

отвараш слика ...... Image -> Canvas size -> местиш параметри како сакаш -> кликаш на OK и готовооо....
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
ц ц ц ц ц ц појма да се немало ...... :nenene:

отвараш слика ...... Image -> Canvas size -> местиш параметри како сакаш -> кликаш на OK и готовооо....
ццц памет да се намало..што ќе се трудиш...симни Action за 2 секунди ќе ти направи...
за да се направи една работа у фотошоп има 1000 начини...сите свој начин си користат
и да твојот начин е брз..
 

mmm121

Pentaxian
Член од
27 јуни 2006
Мислења
545
Поени од реакции
21
ццц памет да се намало..што ќе се трудиш...симни Action за 2 секунди ќе ти направи...
за да се направи една работа у фотошоп има 1000 начини...сите свој начин си користат
и да твојот начин е брз..
не се лути не сакав да те навредам ..... поздрав. :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom