Photoshop Brushes-ТУКА

Член од
12 јули 2007
Мислења
140
Поени од реакции
6
Имам едно прашање
Каде треба да ги става Brushes за да можат да работат? Го имам Photoshop CS3. Ги ставив кај што ми е инсталирана програмата па Presets-->>Brushes
 

VORTEX

Кафански човек
Член од
10 мај 2006
Мислења
673
Поени од реакции
1
Имам едно прашање
Каде треба да ги става Brushes за да можат да работат? Го имам Photoshop CS3. Ги ставив кај што ми е инсталирана програмата па Presets-->>Brushes
Не треба да ги ставаш во некој специфичен фолдер пр. My Documents/Brushes photoshop(или како сакаш). После, отвараш Фотошоп одиш brushes>load(replace) селектираш кои четки сакаш да ги користиш и фураш. :tonci:
 
Член од
12 јули 2007
Мислења
140
Поени од реакции
6
Не треба да ги ставаш во некој специфичен фолдер пр. My Documents/Brushes photoshop(или како сакаш). После, отвараш Фотошоп одиш brushes>load(replace) селектираш кои четки сакаш да ги користиш и фураш. :tonci:

Фала многу


:eek:ftopic: Види го бројот на мислењата :helou:
 
Член од
27 јули 2008
Мислења
79
Поени од реакции
0
jas od sekogas sum sakala da slikam i imam mnogu interesni fotki no takvi se kakvi sto se
bi sakala da naucam nesto poveke i ovde e idealno mesto za toa
photoshop mi potpolno nepoznato i me interesira kako da dojdam do programata i kako da ja koristam
nekoe objasnuvanje okolu toa od nekoj poiskusen a gledam na forumov ve ima mnogu takvi
jas sum totalen pocetnik
 
Член од
27 јули 2008
Мислења
79
Поени од реакции
0
bi sakala da vi prenesam del od moite fotografii za koj mislam deka se dobri
 

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
Еве најново најдов торент со 120 000 четки повелете

http://www.zamunda.net/details.php?id=99327
A r A m b A s A напиша:
FLiX ај ако сакаш стави го торентов на rapidshare или било каде само да не се зачленувам на ова
За оние кои немаат јузер на замунда, еве го торентот на рапид...

Download

Едит: Добар торент :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom