Photoshop Brushes-ТУКА

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
За обработка на фотографии т.е. правење на оние уметнички фотки во фотошоп се потребни четки(BRUSHES) еве еден дел од мојата колекција на четки...доколку некој има други може да ги постави тука:)

Photoshop Brushes
 

VORTEX

Кафански човек
Член од
10 мај 2006
Мислења
673
Поени од реакции
1
Имам dosta четки, сите ги имам симнато од deviantart.com
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
Член од
11 јули 2007
Мислења
31
Поени од реакции
0
Ако може некој да ми најде brush како што е на банерот на clubbersguide...
 

DarkLord

Невиден малер
Член од
27 јануари 2007
Мислења
941
Поени од реакции
247
Луѓе имам проблем.Во фотошоп(го имам cs2) кога креирам нов layer и треба да ставам brushes не ми успеа т.е неможам да ставам rushers.Mala pomos
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Чекај чекај....на новиот леер неможеш да користиш четки? Тоа ли е проблемот? Ај подобјасни, ти пишува ли нешто што четки се, може да се четки САМО за Фотошоп 7
 

DarkLord

Невиден малер
Член од
27 јануари 2007
Мислења
941
Поени од реакции
247
Да на наовиот неможам да користам...патем ај да бидам попрецизен.Сакам да направам Animation Lightning и според туториал-от ми вика кога ке креирам нов документ со толку и толку пиксели,после креирам нов леер и одбирам Brushers > Lightning и може да ги поставам било каде на леер-от ама неможам.И има различни верзии четки?
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Вака од муабетов туторијалот не ти го разбрав, дај линк до туторијалот ОК....иначе да има различни верзии на четки т.е. четките направени во фотошоп 5,6 и 7 се само за тие верзии ама претежно се стари, а четките правени во CS/CS2 и CS3 се за сите верзии
 

DarkLord

Невиден малер
Член од
27 јануари 2007
Мислења
941
Поени од реакции
247
Не го памтам линкот...али ако можеш да ми кажеш од каде може да се најде четки за CS2,да се download-ира
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Горе линкот шо е во мојот пост....тие се за cs2 јас ги користам во cs2:wink:
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Веруј ми добри се...јас постојано ги користам кога праам нешто во фотошоп:) Иначе ставени се помалите зашто имав тиња конекција во тоа време....имам и други четки од по 4/5 мега т.е. се на се имам 200 мега четки:) Да ги аплоудирам сите ќе треба цел ден:( Иначе симни ги топ се
 

Kajgana Shop

На врв Bottom