Phishing...пак?

Член од
19 октомври 2019
Мислења
25
Поени од реакции
13
Знам имаше тема за нешто слично но сабајлево истражував нешто и сега гледам сајтов македонски и личи нормален како УРЛ. Кога отварам, прво некоја страна Loading, направи 300 пати redirect, и после ме однесе на некоја порака нешто како ‘Годишна анкета 2019‘, и личеше ептен страшно.. Испаничив, и затворив све избришав history, значи што ми текна тоа направив... Не ми симна ништо, само сакам некој постручен да ми каже дали треба да правам нешто. Пуштив скенирање на Malwarebytes, не најде ништо. Чим не симнало нешто, нит сум оставил информации, веројатно добро е. ПОМОШ!!! :place:
Едит: ако мења нешто, на Macintosh ми се деси ова.
 
Член од
19 октомври 2019
Мислења
25
Поени од реакции
13
Па кога кликаш на реклами "Згодна јебачица на 2 км од тебе" никој не ти е крив
Братче за такви ствари си имам AdBlock :icon_lol::icon_lol:
Него, гледав на нет пребарав за вакви фишинг сајтови, не било до мене во случајов до сајтот било некој си скрипт не бил прекриен.
Сепак некој стручен да ми каже дане имам закачено вирус некој или?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.644
Поени од реакции
38.835
Братче за такви ствари си имам AdBlock :icon_lol::icon_lol:
Него, гледав на нет пребарав за вакви фишинг сајтови, не било до мене во случајов до сајтот било некој си скрипт не бил прекриен.
Сепак некој стручен да ми каже дане имам закачено вирус некој или?
да не даунлоадираше малце рамче? или пак ги инсталираше новите нај кул тулбарс за хром
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.644
Поени од реакции
38.835
Ај дај озбилно, не сум глуп ја. Си прашав најубаво.
па и прашањето ти е глупо, имаш факинг Мекбук со факинг мекинтош и прашуваш дали имаш вирус од нешо што си кликнал
 
Член од
19 октомври 2019
Мислења
25
Поени од реакции
13
па и прашањето ти е глупо, имаш факинг Мекбук со факинг мекинтош и прашуваш дали имаш вирус од нешо што си кликнал
Глупо е прашањето кога цел живот сум со Windows.. И форум е, зашто да не? Ке си прашам нормално
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
па и прашањето ти е глупо, имаш факинг Мекбук со факинг мекинтош и прашуваш дали имаш вирус од нешо што си кликнал
Насловот на темата му е фишинг, а после збори за вирус цц
 
Член од
19 октомври 2019
Мислења
25
Поени од реакции
13
Немаме. Ама имаме ваљда иста тастатура да се искуца на Гугл што е разлика од двете...
Добро ај нема нишо да прашам више, фала ти позз
edit: админ нека заклучи темава
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Ц ц ц, шупаци. Наместо да ти помогнат они ке те закопат уште толку. (Како и за се друго у оваа наша јебана северна македонија.)
Друже, чим нишо не си инаслалирал и не ти покажало на малвербајтс немај гајле. Јас сум закачувал вируси почесто и тоа ради инсталирање програми и кракови при кој намерно сум го деактивирал антивирусо. Ако си избришал кеш и историја и ако не ти веќе прае ридајрект ич не се секирај.
 
Член од
19 октомври 2019
Мислења
25
Поени од реакции
13
Ц ц ц, шупаци. Наместо да ти помогнат они ке те закопат уште толку. (Како и за се друго у оваа наша јебана северна македонија.)
Друже, чим нишо не си инаслалирал и не ти покажало на малвербајтс немај гајле. Јас сум закачувал вируси почесто и тоа ради инсталирање програми и кракови при кој намерно сум го деактивирал антивирусо. Ако си избришал кеш и историја и ако не ти веќе прае ридајрект ич не се секирај.
¯\_(ツ)_/¯
 
Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.915
Поени од реакции
1.425
Братче за такви ствари си имам AdBlock :icon_lol::icon_lol:
Него, гледав на нет пребарав за вакви фишинг сајтови, не било до мене во случајов до сајтот било некој си скрипт не бил прекриен.
Сепак некој стручен да ми каже дане имам закачено вирус некој или?
AdBlock е срање, пушта реклами од нивните соработници а блокира конкурентни реклами.

Пробај ublock origin.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom