Peugeot

Член од
20 октомври 2020
Мислења
253
Поени од реакции
102
Здраво дечки.
Пред некоја недела, Пежово почна да се однесува чудно. Или сред вожња ќе почне да гуши или некад нема да сака да запали. Се работи конкретно за Пежо 206-ка, 2009-та е произведена. Побарав на интернет разни авто-механичари кои се занимаваат со француски коли(Цитроен, Пежо...), но сепак ме интересира и вие да ми посочите(тел. бројче или некој линк) кон некој добар мајстор/сервисер.
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Здраво дечки.
Пред некоја недела, Пежово почна да се однесува чудно. Или сред вожња ќе почне да гуши или некад нема да сака да запали. Се работи конкретно за Пежо 206-ка, 2009-та е произведена. Побарав на интернет разни авто-механичари кои се занимаваат со француски коли(Цитроен, Пежо...), но сепак ме интересира и вие да ми посочите(тел. бројче или некој линк) кон некој добар мајстор/сервисер.
Јас имам 206 седан од 2009, исто така ми правеше и сам прво сменив филтер за воздух и прекина да гуши, како нова работеше после. Стариот филтер беше само 6 месеци возен. Брзо се запушуваат не се квалитетни, пробај прво тоа сам смениси па ако гуши пак оди во Пежо, јас цело време таму ја одржавам колата не се скапи.
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
36
Поени од реакции
10
Здраво дечки, дали никој од вас знае добар мајстор да ми посочи за промена на брава за палење на пежо 207 (2008 година) да ми дадете фб линк инстаграм профил или телефонски број од мајстор (по можност во источниот дел на Македонија). Ви благодарам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom