Peugeot Jet Force мислења и совети

Член од
28 ноември 2014
Мислења
44
Поени од реакции
2
Здраво,
Заинтересиран сум за земање на половен скутер Peugeot Jet Force 50cc c-tech и сакам да кажам, но и да прашам некои работи :).Прво,се двоумев меѓу овој и Derbi GP1 Racing 50 cc.Пежото повеќе ми се свиѓа но сум слушал дека не биле незнам што особено инџекшнот правел проблем ,додека дербито носи пиаџо машина и е побрзо од пежото,но и поскап(и стандардно и тјунинг, дали е точно).Е сега ја се слушнав со една жена на чие дете го продаваше моторот(Jet Force, ја кога и се јавив веќе го имаа продадено) и ми рече дека претходно детето возело Derbi GP1 и дека многу позадоволни биле од Пежото (вожња,перформанси...):rolleyes:.Друга работа е шо сакам да купам од Бугарија и да возам на БГ таблици.Дали може со сигурност да се утвди годината на производство,на пример по некои броеви на шасија,на мотор итн.На некои БГ страници се продаваат мотори со понова дата на производство,но моделот изгледа постар(еве еден пример:http://olx.bg/ad/skuter-peugeot-jet-force-ID5bhxy.html#852cd04b75 Овој мотор е инџекшн,а демек 2009 год. е произведен.Мислам од 2007 навака инџекшн 50cc поради проблеми не се ни произведува,на bikez.com мотор 2009 со такви бои па и на google не постои) Ме интересира некој да сподели искуство дали имал таков мотор,како се однесува при возење,колку троши,дали вреди да се купи,како е со тјунингот и слично.Мислења од некој шо разбира,не зборење на памет.
Поздрав!
 
Последно уредено:
Член од
28 ноември 2014
Мислења
44
Поени од реакции
2
Колеги,никој ништо ли нема да каже ?
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
940
Кој да ти каже, умре форумов :icon_lol:

Накратко, кинеско срање со француски беџ
Дербито е друг муабет, слободно земај
 

Kajgana Shop

На врв Bottom