Pet Friendly ресторани за дозволено присуство на кучиња во Скопје

Член од
16 август 2018
Мислења
385
Поени од реакции
510
Пошто може влакно да летне во нечија храна. Имам миленици, не зборам од ѓутуре.
 

Strictly

word is bond
Член од
9 јуни 2019
Мислења
486
Поени од реакции
1.644
Дојди со кучето ќе ти направам кафе, не е проблем
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.171
Поени од реакции
34.298
@Acid Ако е воспитано кучето зошто би пречело на тераса, бавча на кафеана, каде што служат храна? На невоспитани кучиња кои се лајави, вршат измет и сл. не треба да им се дозволува никаде влез, најмалку во ресторани и кафулиња. Ако сопственикот не го научил како да се однесува во јавни и колективни простори, не треба да му се дозволи со куче да влегува.
Како очекуваш вработените да знаат дали е воспитано кучето или не?
 

Efa

Член од
1 февруари 2021
Мислења
7
Поени од реакции
5
Па тоа е повеќе од очигледно, куче што лае и пречи на гостите не треба да е во кафеана.
@FG-42 ако така гледаш влакно може да летне и од миленик кој само минува крај терасата на ресторанот.
 

Strictly

word is bond
Член од
9 јуни 2019
Мислења
486
Поени од реакции
1.644
Па тоа е повеќе од очигледно, куче што лае и пречи на гостите не треба да е во кафеана.
@FG-42 ако така гледаш влакно може да летне и од миленик кој само минува крај терасата на ресторанот.
А највише нејќам метеор коа ќе падне у кафичот кај што седам, страшно ме иритира
 

Efa

Член од
1 февруари 2021
Мислења
7
Поени од реакции
5
@Strictly И јас ич не сакам луѓе кои секогаш се во право, посебно на форуми кои примарно служат за размена на информации, ставови, искуства. Апропо метеорот, кога веќе го спомна.
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.707
Поени од реакции
6.823
Одам на кафе или во ресторани за кои знам дека се пет френдли. Не објаснувам какво е моето куче, а доколку не прифаќаат, не инсистирам и, не се лутам. Не мора секој да го сака моето куче или да сака да слуша лаење додека седнал на мира да си го испие кафето или да си го изеде оброкот.
Не разбирам кога им пречи кутре кога е во рацете на сопственикот во продавници во кои нема храна. И тука не се расправам туку, не купувам. Иако, тоа полека се менува.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Efa

Strictly

word is bond
Член од
9 јуни 2019
Мислења
486
Поени од реакции
1.644
@Strictly И јас ич не сакам луѓе кои секогаш се во право, посебно на форуми кои примарно служат за размена на информации, ставови, искуства. Апропо метеорот, кога веќе го спомна.
Кој се тие луѓе? да ги расчукаме одма..
 

Efa

Член од
1 февруари 2021
Мислења
7
Поени од реакции
5
Кој се тие луѓе? да ги расчукаме одма..
Сонце бе, па тој мисли дека има смисла за хумор, плус тепач, он би одма да расчукуе.
П.С. Кога прашуваш во множина, место кој обиди се со кои, ова во основно се учи.
 

Strictly

word is bond
Член од
9 јуни 2019
Мислења
486
Поени од реакции
1.644
Сонце бе, па тој мисли дека има смисла за хумор, плус тепач, он би одма да расчукуе.
П.С. Кога прашуваш во множина, место кој обиди се со кои, ова во основно се учи.
Ќе пробам да запамтам, ако можеш пиши ми на ливче
а еднина како се пишува? Или нема еднина?
Ако те закача некој кажи
 

Efa

Член од
1 февруари 2021
Мислења
7
Поени од реакции
5
Гревче, оди нека те гушне некој и нека ти каже дека се ќе биде во ред.
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.707
Поени од реакции
6.823
Можеби малку офтопик, ама вчера бев многу пријатно изненаден дека експозитурата на Шпаркасе банка во Ѓорче Петров е е пет френдли. Можеби сум назад од времево, можеби тоа го има и во други банки, ама ме израдува. Едно место помалку каде ќе го кријам моето кутре
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.707
Поени од реакции
6.823
Од денес во East Gate Mall е дозволен влез со миленик, под услови кои не верувам дека некому ќе му пречат.
Требаше ова многу порано сите да го сторат.
Моето кутре е пресреќно. А и јас, да прошетам без трчање
 

Kajgana Shop

На врв Bottom