PES ONLINE пријави - Кајгана лига!

Член од
9 јануари 2011
Мислења
417
Поени од реакции
562
За сите фанови на ПЕС ви тврдам дека ова е најубавиот пес до сега ке биди многу интересно само треба повеќе труд за да започнеме со првата сезона Кајгана Лига Онлине Пес
Објаснато ви е се .. симнување инсталирање доколку има било каков проблем тука сум.
Пес-Србија играт веќе 5 месеци .. 3 сезона онлине пес, ја ја освоив првата голем фан сум на пес играм скоро секој ден, па зошто да не играме и ние од Македонија на ваков голем форум ?

Шолум пач се користи за ПЕС 6 ОНЛИНЕ, пачот и играта симнете ги од овие линкови се е 2 гига --- 1. ПЕС 6 ИГРА ----> http://isohunt.com/torrent_details/317690333/Pro evolution soccer 6?tab=summary 300 mb
2. Switcher
part 1: http://adf.ly/5w0OZ
part 2: http://adf.ly/5w0Oh
part 3: http://adf.ly/5w0Oj
part 4: http://adf.ly/5w0Ol

3. kitserver winter update 2012

part 1: http://adf.ly/5vpEQ
part 2: http://adf.ly/5vpER
part 3: http://adf.ly/5vpES
part 4: http://adf.ly/5vpET
part 5: http://adf.ly/5vpEU
part 6: http://adf.ly/5vpEX
part 7: http://adf.ly/5vpEY
part 8: http://adf.ly/5vpEZ
part 9: http://adf.ly/5vpEa
part 10: http://adf.ly/5vpEb
part 11: http://adf.ly/5vpEc
part 12: http://adf.ly/5vpEe
part 13: http://adf.ly/5vpEf
part 14: http://adf.ly/5vpEg
part 15: http://adf.ly/5vpEi
part 16: http://adf.ly/5vpEj
part 17: http://adf.ly/5vpEk
part 18: http://adf.ly/5vpEl
part 19: http://adf.ly/5vpEo

Отворате линк преку рапид или било кое ..на тоа што побрзо ке се симнува, прашајте ги лу и божино тие ги симнаја пред некој ден од искуство ке ви кажат најбрзо од каде се симнува . ''Симнувајте од GameFront mirror-от, најбрзо е '' Божо слушајте го :)

Инсталација : Ја инсталирате ПЕС6 тоа е едноставно пишува се таму во тхт документ
а пачот свитчеро и китсерверо од како ке ги одпаковате китсерверо го преместувате во играта каде што ви е инсталирана пример во Ц - КОНАМИ
--- Во свитчеро имате 3 врсти на игра, Класик - со стари екипи Натионал - со репрезентации
и клубс со клубови ние ке го играме со клубови
го отворате свитчеро одите во клубс верзија и ги копирате пес6.ехе дат и китсервер во Конами каде што ви е инсталирана .. а за ОНЛИНЕ да наместите во свитчеро имате онлине фолдер.. во него има ХОСТ тхт документ го преместувате во Windows/System32/Drivers/Etc/Host paste
ТОА Е СЕ.. Ако некој од ова не успее .. нека побара помош тука или на detetoo@hotmail.com
ili facebook www.facebook.com/tashedeteto

Најважно за учество е да имате Добар нет, култура и редовни да бидете .. 5 утакмици неделно
ке се игра мислам тоа не е многу за Пес фановите..

Пријавени до сега сигурни за кајгана лига пес онлине :
1. Taше
2. Талибанац
3. Павле-Паки
4. Боби-Интер
5. Филип
6. Божино
7. Лу5Мкд
8. Благојче пп
9. Давидмкд996

Лигата започнува со 18 членови, а можи ако има поголем интерес да организираме 1 и 2 лига како плеј офф за следната сезона кој да бидат 1 кој 2 лига, побрзајте.. 10-15 дена фора имате а пачот се симнува и инсталира за 2 часа...
Пријавата оди вака : ги копирате сите ..и се додавате и вие во списокот ..бидејќи не можам да памтам кој ми рече дека ке игра :) Ајде ПЕСОХОЛИЧАРИИИ :)
 
М

Мартин`

Гостин
Ги пуштив да се симнуваат до вечер ќе ја имам инсталирана, така да пиши ме за лигата ќе играм ..
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.120
Поени од реакции
7.112
PESов стварно rox! таше ме скапа 10:0 ама че ме биди ако не прв втор сум секако :D јако че биди лигата ко че ја напрајме :vozbud:
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.395
Поени од реакции
12.490
Симнувајте од GameFront mirror-от, најбрзо е. Ајде ве чекаме. Туку tashe, збирно и договорно место ќе биде WL Messenger?
 
Член од
9 јануари 2011
Мислења
417
Поени од реакции
562
Од како ке почни лигата 1-5 коло ако играте пример против
таше боби филип стефан и кире... му пишите порака на мсн фб или кајгана
позз кога можиш да одиграме ? тој за 1-2 дена ке ти врати.. а имате фора 7 дена да се одигра
значи ке се договорите ке изиграте, доколку не ви врати.. ставате слика од разговорот и добивате службено .. само за лигата ке ми требат помошници еден за табела еден за распоред на колата
ако има ..ако не јас ке се мачам :P
--- надополнето: 26 април 2012 во 12:51 ---
Напишав погоре... кој сака да игра .. го копира првите 9-10 .. и 11 се допишува.. да знаеме до каде сме :)
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.602
Поени од реакции
8.656
Окау, сеа одам нашколо коа ќе дојдам се ќе напраам како што треба и ќе пецаме :)
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.120
Поени од реакции
7.112
Таше, најубо на она групана шо ја имаш на фб да се договараме, нека влеза сите во незе и вред че биди, да не се бркаме по месинџери..
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.395
Поени од реакции
12.490
Аднете ме на FB или МСН (bozino@hotmail.com) со назнака ЗА ПЕС 6 кој ја има инсталирано и средено, за пријателски натпревари :)
 

Noorotic

пецач на риби
Член од
22 февруари 2011
Мислења
892
Поени од реакции
381
дај 2012 што е ова староо
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.602
Поени од реакции
8.656
1. Taше
2. Талибанац
3. Павле-Паки
4. Боби-Интер
5. Филип
6. Божино
7. Лу5Мкд
8. Благојче пп
9. Давидмкд996
10. Samurai Jack
 

Noorotic

пецач на риби
Член од
22 февруари 2011
Мислења
892
Поени од реакции
381
Старо ама со сеуште најдобар гејмплеј од сите Пес...
хаахахха? добар гејмплеј има за деца што не го владеат фудбалот, за про играчи пес 2012 е фудбал
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.395
Поени од реакции
12.490
хаахахха? добар гејмплеј има за деца што не го владеат фудбалот, за про играчи пес 2012 е фудбал
Океј, ти отвори тема за ПЕС 2012 лига, владејте си го фудбалот и остави не нас. :)
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.128
Поени од реакции
1.875
Рачунајте ме и мене.Моментално ги симнувам пачевите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom