Person of Interest

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
Класика е, станува се поинтересно и поинтересно, ваљда ради тоа што повторно внесуваат некоја нова трета страна (покрај Финч и компанија и Десима). Еве Елајас се враќа, претходно беа Виџиленс, пред нив HR.

Како што кажа и Рут, некој ќе умре на крајот, кој ќе биде - ќе видиме, мене Финч ми изгледа како "најспремен" за тоа.
Нема логика :D да умре Финч, јас мислам дека Root ќе иде, а ќе се врати машината кај него :)

Како и да е, супер напредуваат :)
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
9-тава епизода беше дефинитивно најдобра до сега .
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Добра епизода, можеби најдобра сезонава, само можеби ја претераа со машината и пресметувањето на сценаријата.

Ако до толку може да предвидува сценарија, нека им ги покаже сите сценарија до крај како да ја утепаат Самаритан.

Не очекував Шо да ја скинат, али мораше некој, премногу ќе беше да издржеа 2-3 сезони. Мислев Рут дека ќе биде.

Али, не се виде на крајот дали ја упуцаа. Ништо чудно да ја вратат, т.е оперативциве на Самаритан да ја земат со нејзе и да ја спасат.
 

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
Добра епизода, можеби најдобра сезонава, само можеби ја претераа со машината и пресметувањето на сценаријата.

Ако до толку може да предвидува сценарија, нека им ги покаже сите сценарија до крај како да ја утепаат Самаритан.

Не очекував Шо да ја скинат, али мораше некој, премногу ќе беше да издржеа 2-3 сезони. Мислев Рут дека ќе биде.

Али, не се виде на крајот дали ја упуцаа. Ништо чудно да ја вратат, т.е оперативциве на Самаритан да ја земат со нејзе и да ја спасат.
Не се врашча, трудна е момата :) Имаше на офцијалната на фб на серијата.
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Не се врашча, трудна е момата :) Имаше на офцијалната на фб на серијата.
Не сум видел, али како и да е, не мора во оваа сезона да ја враќаат, има време. Оставено е простор баш за такво сценарио.
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
Леле епизодиштее :bravobe::cuc::bravobe::cuc:
Штета за Самин , ми беше супер типката , јас би го жртвувал лајонел место нејзе па макар и тоа значело она да седи во бункерот дур се врати од пораѓај , ке ми недостига тој лик.
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.093
Поени од реакции
5.738
Hands down, најдобрата епизода што сум ја гледал во животот. :cuc:

Сеуште нема известување за дали е обновена за петта сезона, а како тече дејствието можно е ова да биде последна, но човече, колку е јака серијава.... :shook:

btw:

 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.331
Поени од реакции
27.879
Ја почнав пред некој ден. Првите 5 епизоди скоро исти со различни ситуации. До крај е ваква серијата? Да ја гасам дур е време или се дешава нешто ?
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Ја почнав пред некој ден. Првите 5 епизоди скоро исти со различни ситуации. До крај е ваква серијата? Да ја гасам дур е време или се дешава нешто ?
Почетокот е малце досаден , но понатаму се развива главната приказна :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom