Pepsi vs. Coca~Cola

  • Креатор на темата VirtualA
  • Време на започнување

Пепси vs Кока Кола


  • Вкупно гласачи
    633

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.284
Поени од реакции
2.184
Пепсито овој со вкус на лимон што е
Пепси Твист !!
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.817
Поени од реакции
1.170
Мрзам коа-кола...затоа пепси иначе најомилено ми е спрајт :)
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496

Интересно е клипчево, sorry ако некој веќе го има прикачено, ме мрзеше да барам
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.046
Поени од реакции
3.301
P E P S I

Со братучед ми за 10 дена испивме точно 35 шишиња PEPSI од 1.5 литри!
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.433
Поени од реакции
4.757
кока дефинитивно пепси ич нејчам пијам само коа нема кока :pos: :pos:
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
имам испиено 5 шишиња пепси во еден ден лани беше тоа сум мочал како ненормален мошам да испиам многуи пепси обично пијам по 2 шишиња 1,5 во денот не дека не можам повеке:wink:
 

Toxic Boy

I'M MACEDONIAN!
Член од
27 јуни 2008
Мислења
215
Поени од реакции
3
јас не пијам ни пепси ни кока кола (освен кога нема кокта, на родендени или некои други прослави). јас по дома си пијам кокта. но помеѓу овие две повеќе ми се свиѓа кока кола.
 

Darth Malak

Blue is the Colour
Член од
16 октомври 2007
Мислења
153
Поени од реакции
5
Од овие две пепси и тоа маx а иначе највише пијам спрајт или кокта
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.810
Поени од реакции
451
Пијам кока-кола одсекогаш:toe:
 
Член од
24 јули 2007
Мислења
69
Поени од реакции
1
Јас сум за Кока Кола, Пепси ми е многу благо... :)
 

Nu`Bia

Деталка
Член од
10 август 2008
Мислења
59
Поени од реакции
1
Кока кола во полна чаша мраз и пица на кревет и пуштен The Shining.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom