PENDULUM во Скопје 13.11.2015 - фејк

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Еве што пишува на евентот на Facebook:

"Со особено задоволство чест ни е да го најавиме гостувањето на едно од најголемите d’n’b/rock/electro бендови на сите времиња , Aвстралиската атракција - PENDULUM.
На 13 Ноември како дел од светската турнеја по повод 10 години од нивниот деби албум Македонија ќе се најде на листата и бендот ќе настапи со незаборавен дј сет во кој меѓу другите ќе ги слушнеме секако и нивните химни :
Watercolour, Witchcraft, Showdown, Bloodsugar, The island, Tarantula, Slam, Crash и нивниот рмх за Prodigy – Wodoo People.
Повеќе детали околу локацијата и цена на влезниците очекувајте во наредните денови. Ова ќе биде вечер која Македонија долго ќе ја памети."
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.569
Поени од реакции
610
1. Настапуваат само како DJ Set.
2. Страницата (Герила) што се поајвува како организатор има само 8 допаѓања, и некако не ми изгледа официјално ова.
3. Има официјална информација, од страна на Pendulum некој? Ми изгледа на лажно ова. Се надевам сум грешка. :)
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
1. Настапуваат само како DJ Set.
2. Страницата (Герила) што се поајвува како организатор има само 8 допаѓања, и некако не ми изгледа официјално ова.
3. Има официјална информација, од страна на Pendulum некој? Ми изгледа на лажно ова. Се надевам сум грешка. :)
И мене ми беше сомнително тоа со 8-те лајкови на Герила, а и не можам да најдам ништо на нивниот официјален сајт. Затоа и ја отворив темата со доза на резервираност, цитирајки го тоа што го пишува на евентот. Останува времето да покаже :)
 
S

StormRage

Гостин
Pendulum не свиреле заедно скоро 4 години така да не се надевајте. Pendulum како DJ сет, as far as I know, doesn't exist... така да, лже кучката
 
Член од
16 март 2009
Мислења
187
Поени од реакции
76
Pendulum DJ set постои, сега август беа во Будимпешта. Веројатно е сам овој дџ-ов и е евтин, па затоа мислам дека настанов не е фејк. Официјално на сајтот нема веројатно поради тоа што се` уште не се знаела локацијата. Јас имам надеж па ќе видиме.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.341
Поени од реакции
7.453
На официјалната страна стои само за 2 следни настани и тоа на 20ти и 25ти. Првиот е DJ сет во Барселона а потоа во Корнвол. Така да... има надеж :)
Е сеа нема да биде кланица и ладилник како на цел бенд, ама би требало да биде фино искуство :) Јас кликнав на ФБ дека ќе одам :)
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Може некој си тестираше пазар, дали ќе му се исплати да ги донесе во МК :D
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.341
Поени од реакции
7.453
Фан страницата на „организаторот“ беше направена со само еден настан. Во знак на револт кликнав report :)
 
Член од
16 март 2009
Мислења
187
Поени од реакции
76
upload_2015-11-6_11-21-55.png
Од 31ви октомври... Којзнае ова, си играат со нас :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom