PayPal (официјална тема)

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.142
Поени од реакции
15.886
Колку профили може на една сметка?
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
26
Поени од реакции
2
pominato e 8 meseci od narackata pomina toa dispute a kade mozam da im pisham na aliexpress kade ima chat ne mozam da najdam?
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
26
Поени од реакции
2
ne ne 8 meseci e od koga e kupena a ja vrativ pred mesec dena mi pishaa deka e stignata vcera i mi rekoa deka mozelo samo preku Pay Pal da mi gi vratat parite ko demek ne mozelo da mi pratat na kartica od taa sto sum napravil naracka
 

argenthessis

Highflyer
Член од
9 јуни 2011
Мислења
1.589
Поени од реакции
2.092
Колку профили може на една сметка?

Еден на една картичка...е сеа може да имаш повеќе картички поврзани со една иста сметка (трансакциска во мк)
 
Последно уредено:
Член од
24 декември 2008
Мислења
394
Поени од реакции
222
Дали со словенска работна виза и лична карта можи да се извади верификуван PayPal ?
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.815
Поени од реакции
7.504
Дали со словенска работна виза и лична карта можи да се извади верификуван PayPal ?
Ќе ти побараат потврда за адреса. Доколку имаш сметки за струја да може да верификуваш тогаш има шанси.
 
Член од
31 март 2021
Мислења
1
Поени од реакции
0
Темава има доста страници, па однапред се извинувам ако веќе некој го има одговорено ова прашање.

Ме интересира кој е процесот за ваѓање бугарски пејпал со бугарски пасош? Која бугарска банка е најдобра, дали треба да имам некоја бугарска сметка подоцна за верифицирање ако ми побараат (сметка од струја, телефон), како да ги повлечам парите во нашата ни земја, данок колку се плаќа и дали ќе треба данок да платам на МК или БГ итн.
 
Член од
26 мај 2018
Мислења
26
Поени од реакции
9
Здраво,
дали има друг тип на физичка картичка (освен Payoneer и Paypal) која може да пристигне во Македонија.
На клиентот му ги одбиваат трансакциите од Payoneer, па барам некоја алтернатива.
Skrill не испорачува картички во Македонија.
Гледав за Black cat card, дали некој има искуство?
Или некоја друга картичка од таков тип која може да се направи со македонски документи.
Истово ме занима и мене. Гледам Skrill повеќе немаст опција за картичка за нашава земја.
 
Член од
18 август 2015
Мислења
157
Поени од реакции
85
Za tie so bg pasoshi - TransferWise.
Definitivno najdobri, so najmali provizii, duplo pomali od Payoneer.
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
143
Поени од реакции
56
Za tie so bg pasoshi - TransferWise.
Definitivno najdobri, so najmali provizii, duplo pomali od Payoneer.
доколку имате бг пасош трансвервисе можете не бараат документи само бг пасош , картичката немоз
жете да ја добиете во мк туку ке ја испратите на адреса од еукај некој пријател роднина за 4 дена е кај него
провизија незнам колку е доколку има некој вадено на мк банкомат на кој и колку ви зимаат?

Sent from my A5_Pro using Tapatalk
 
Член од
18 август 2015
Мислења
157
Поени од реакции
85
доколку имате бг пасош трансвервисе можете не бараат документи само бг пасош , картичката немоз
жете да ја добиете во мк туку ке ја испратите на адреса од еукај некој пријател роднина за 4 дена е кај него
провизија незнам колку е доколку има некој вадено на мк банкомат на кој и колку ви зимаат?

Sent from my A5_Pro using Tapatalk
До 200 евра (месечно) нема провизија, над 200 мислам беше околу 1.75%
 

Kajgana Shop

На врв Bottom