PayPal (официјална тема)

Член од
18 август 2015
Мислења
103
Поени од реакции
63
Nemojte da se lazhite so TW. Zakluchuvaat akaunti bez pricina i vi gi zemaat parite.
Јас една година користам Wise (примање, пазарување, вадење на банкомати), не верувам дека туку така ќе блокираат, и пред се имаат многу добар customer support.
Претходно истото го правев со Payoneer, без никаква причина ми ја блокираја картичката и едвај ги извадив парите...
 

DonExo

Apex
Член од
1 ноември 2012
Мислења
424
Поени од реакции
245
И ние така примивме не беа од кладење за да на 6 души оддеднаш да ни ги затворат без коментар. На френд му вратија нешто од кешот ама скроз сомнителна ситуација. Јас не би ги користел повеќе.
До „вас“ ќе да е, 6-те пријатели, нешто shady сте...

3+ години користам Wise, без проблем вадам ставам праќам пари, и можам со сигурност да кажам дека е веројатно најдобрата нео-банка за мене лично.
 
Член од
18 август 2015
Мислења
103
Поени од реакции
63
Здраво

Користам УСА Пејпал поврзан со TransferWise подолго време со редовни трансакции веќе една година...
Ми стигна следниот емаил: ми бара да потврдам taxpayer status...Дали би значело крај на Пејпалот?
 

Attachments

Knoppix

El Patrón
Член од
16 април 2012
Мислења
669
Поени од реакции
1.807
Дали можам да отворам сметка во Србија како нерезидент и да отворам PayPal?
 
Член од
15 јули 2009
Мислења
2.569
Поени од реакции
1.741
Здраво. Со македонски paypal знам дека не може да се примаат пари. Мене ме интересира дали може да пратиме?
 
Член од
23 јануари 2012
Мислења
106
Поени од реакции
61
Здраво. Со македонски paypal знам дека не може да се примаат пари. Мене ме интересира дали може да пратиме?
Членот погоре дал делумно точен одговор. Пари не можеш да пратиш (Friends and Family), можеш само да платиш за добро или услуга, има круцијална разлика за тој што прима.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom