PayPal (официјална тема)

Член од
18 август 2015
Мислења
103
Поени од реакции
63
Nemojte da se lazhite so TW. Zakluchuvaat akaunti bez pricina i vi gi zemaat parite.
Јас една година користам Wise (примање, пазарување, вадење на банкомати), не верувам дека туку така ќе блокираат, и пред се имаат многу добар customer support.
Претходно истото го правев со Payoneer, без никаква причина ми ја блокираја картичката и едвај ги извадив парите...
 

DonExo

Apex
Член од
1 ноември 2012
Мислења
423
Поени од реакции
245
И ние така примивме не беа од кладење за да на 6 души оддеднаш да ни ги затворат без коментар. На френд му вратија нешто од кешот ама скроз сомнителна ситуација. Јас не би ги користел повеќе.
До „вас“ ќе да е, 6-те пријатели, нешто shady сте...

3+ години користам Wise, без проблем вадам ставам праќам пари, и можам со сигурност да кажам дека е веројатно најдобрата нео-банка за мене лично.
 
Член од
18 август 2015
Мислења
103
Поени од реакции
63
Здраво

Користам УСА Пејпал поврзан со TransferWise подолго време со редовни трансакции веќе една година...
Ми стигна следниот емаил: ми бара да потврдам taxpayer status...Дали би значело крај на Пејпалот?
 

Attachments

Knoppix

El Patrón
Член од
16 април 2012
Мислења
655
Поени од реакции
1.786
Дали можам да отворам сметка во Србија како нерезидент и да отворам PayPal?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom