Payoneer/WireCard скандал

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.527
Поени од реакции
26.016
За мене ова со пејонир картичкиве е завршена работа и мислам дека треба да се простиме од парите, боли ама јбг
прашање ми е од каде можам да извадам револут?
и дали некој има подобра алтернатива?
Progress is being made to lift the freeze soon, which will allow you to access the funds on your Payoneer card.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.413
Поени од реакции
62.012
Progress is being made to lift the freeze soon, which will allow you to access the funds on your Payoneer card.
Немав време да читам ништо денес, има ли некој датум од кога ова ке биде функционално?
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.527
Поени од реакции
26.016
Немав време да читам ништо денес, има ли некој датум од кога ова ке биде функционално?
Низок старт да ги извлечете парите :)
Еве еден другар баш сега кажа понеделник или вторник.... ама сега сите јуриш ќе удрат да ги вадат парите, може проблем да настане...
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.413
Поени од реакции
62.012
Низок старт да ги извлечете парите :)
Еве еден другар баш сега кажа понеделник или вторник.... ама сега сите јуриш ќе удрат да ги вадат парите, може проблем да настане...
Пфф, ако биде решено за недела дена, секоја чест. Гледам дека веќе Балканското проработува кај многу, едно 80% на Upwork Srbija по коментари викаат дека веќе никогаш нема да чуваат пари на Payoneer.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.527
Поени од реакции
26.016
Пфф, ако биде решено за недела дена, секоја чест. Гледам дека веќе Балканското проработува кај многу, едно 80% на Upwork Srbija по коментари викаат дека веќе никогаш нема да чуваат пари на Payoneer.
Абе ние балканците сме изгорени со пирамидални штедилници и девизни штедни влогови и разни чуда... Јас реално сум резервиран, не си давам премногу надежи, али искрено мислам дека ќе средат... А мислам дека реално Payoneer и не живее од штедни влогови за да му ја мисли кој чува пари. Нивните продукти се трансакциите, дури и повеќе им се исплати луѓето да ги вадат парите, одколку да ги чуваат.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.413
Поени од реакции
62.012
Апсолутно, но штом паниката е активирана, тука ретко логика игра улога.
 

nako

No1
Член од
22 јануари 2006
Мислења
918
Поени од реакции
35

Еве најточно инфо од CEO-то, вика да не се секираме.
боли ме патка што вика ЦЕО-то на пејнер, битно е што ќе каже ЦФА по ревизијата
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.527
Поени од реакции
26.016
боли ме патка што вика ЦЕО-то на пејнер, битно е што ќе каже ЦФА по ревизијата
Види јас тука ставам информација, а ти за твоите лични проблеми со алатот обрати се на некоја тема која опфаќа уролошки проблеми...
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.395
Поени од реакции
7.839
Јас ова го добив,

20200624_154951.jpg 20200624_154951.jpg

Ништо невообичаено до сега,
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.413
Поени од реакции
62.012
Пробајте ги картичките вечер по 01:00, БИ требало да профункционираат.
 
Член од
1 јули 2016
Мислења
10
Поени од реакции
0
Е сега главното прашање е вадењето на парите на банкомат. Колку што сум инфорирана, лимитот е 30 000 денари. Што значи тоа? Во еден ден можам да извадам само 30 000 денари од картичката и треба така секој ден додека не ги извадам сите пари, или 30 000 е дневниот лимит на една банка - значи би можеле да се извадат сите пари во ист ден само од различни банки? Знае некој како точно функционира ова правило?
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Е сега главното прашање е вадењето на парите на банкомат. Колку што сум инфорирана, лимитот е 30 000 денари. Што значи тоа? Во еден ден можам да извадам само 30 000 денари од картичката и треба така секој ден додека не ги извадам сите пари, или 30 000 е дневниот лимит на една банка - значи би можеле да се извадат сите пари во ист ден само од различни банки? Знае некој како точно функционира ова правило?
Не знам, али ништо не те кошта да провериш, има места со 10 банки на 20м2.
 
Член од
1 јули 2016
Мислења
10
Поени од реакции
0
Не знам, али ништо не те кошта да провериш, има места со 10 банки на 20м2.
Ништо не ме кошта? Сепак сум параноична после цела оваа ситуација да извадам поголема сума и да си играм на лотарија да се обидувам од банкомат на банкомат. Ако имаш информација што ќе ми помогне, океј, ако не, нема потреба од вакви коментари. Ништо да не ме кошташе немаше да прашувам тука.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom