Payoneer (официјална тема)

Член од
14 април 2012
Мислења
31.411
Поени од реакции
62.008
Fala na odgovorite
Za telefon 2-3000 denari mi e preskapo...
Za chat e nevozmozno bidejki baraat prvo da se logiram a ne mozam... posleden obid e... im pishav na messenger od Facebook. Citajki horror stories od lugeto tamu na fan page-ot sto pisuvaat za "customer service" nemam mnogu nadez... ima mnogu koi se zalat od istiov problem... i mnogu drugi kako nemoznost da si gi povlecat parite itn... jas nemozam da se logiram...

Fala vi uste ednash na izdvorno vreme, ke vidam ako ima positive update ke pisham... ako moze nekoj da mi odgovori okolu iskustvo so Paysend? Pishav vo posledniot post imam vo plan da ja koristam aplikacijata kako alternativa.

Pozdrav mnogu I Merry Christmas na onie koi vecer praznuvaat
Купи си преку Скајп Американско бројче, со кредит не би требало да чини повеќе од 500-1000 денари.
 
Член од
23 јули 2019
Мислења
15
Поени од реакции
3
Некој знае каков документ може да се достави за Адресс Верификација на Payoneer ? Пошто немам никаков документ освен пасош и лична карта , а бара некаков друг документ , Help Please ... А работам на Upwork
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.963
Некој знае каков документ може да се достави за Адресс Верификација на Payoneer ? Пошто немам никаков документ освен пасош и лична карта , а бара некаков друг документ , Help Please ... А работам на Upwork
Сметка од ЕВН мене ми прифатија. Мислам дека може било каква сметка на која ти го пишува името, презимето и адресата. Скен одбиваат, најдобро сликај ја со мобилен.
 
Член од
23 јули 2019
Мислења
15
Поени од реакции
3
Сметка од ЕВН мене ми прифатија. Мислам дека може било каква сметка на која ти го пишува името, презимето и адресата. Скен одбиваат, најдобро сликај ја со мобилен.
Се океј само немам никаква сметка ... на мое име и презиме , или да пробам photoshop :)
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.963
Се океј само немам никаква сметка ... на мое име и презиме , или да пробам photoshop :)
Никако фотошоп. Ќе те блокираат.
Пиши им тука и објасни дека живееш со родители кои имаат исто презиме со твоето и прати сметка на име на татко/мајка. Прифаќаат и тоа. Се чека долго на чатов, ама не се откажувај додека не добиеш некој од support.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.411
Поени од реакции
62.008
Се океј само немам никаква сметка ... на мое име и презиме , или да пробам photoshop :)
Ja фотошопирав сметка од EVN, иако сменив само датум, зашто одамна не добивам хартиени сметки, дека плаќам се онлајн.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Ja фотошопирав сметка од EVN, иако сменив само датум, зашто одамна не добивам хартиени сметки, дека плаќам се онлајн.
Па можеш и онлајн сметка бе друже, на мејл ти стигаат сметките во PDF.

@HUMANFORCESTUPIDIY Пушти им извод од трансакциска сметка, од тамо ќе видат адреса на живеење и све тоа.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.411
Поени од реакции
62.008
Па можеш и онлајн сметка бе друже, на мејл ти стигаат сметките во PDF.

@HUMANFORCESTUPIDIY Пушти им извод од трансакциска сметка, од тамо ќе видат адреса на живеење и све тоа.
Гугл ми ги носи маиловите од EVN у спам од време на време, и комплетно изумив за pdf опцијата. :facepalm:
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.815
Поени од реакции
7.503
За колку време ви стигнуваат порачаните картички? Веќе два месеци абер нема на ниту еден тракинг, освен дека е тргната од Франција.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
За колку време ви стигнуваат порачаните картички? Веќе два месеци абер нема на ниту еден тракинг, освен дека е тргната од Франција.
За 2-3 недели, ама може сега има некој застој. Можеш и да им пишеш нова да ти пратат.
 

dwa

Член од
19 февруари 2006
Мислења
2.233
Поени од реакции
349
Нарачај си преку дхл, за 2 дена ми стигна. Малку поскапо ама крај краева ако имаш константен прилив на пајонер мислам дека вреди.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.150
Поени од реакции
3.419
Што треба за да се отвори Payoneer сметка? Треба ли да се поврзува со некоја сметка/банка тука?
 
Член од
23 јули 2019
Мислења
15
Поени од реакции
3
Ви благодарам , сепак опцијата со извод од трансакциска сметка Функционира , но сега имам проблем сеуште чекам Pending approval на картичка XD
 
Член од
21 јули 2015
Мислења
4
Поени од реакции
0
Ќе може мала помош? Сакам да извадам картичка ама IBAN број мј бара... кај да го најдам тој број?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom