Payoneer (официјална тема)

Дискусија во форумот 'Интернет трговија' започната од sime333, 22 септември 2017.

 1. Atso

  Atso

  Член од:
  25 мај 2010
  Мислења:
  3.068
  Допаѓања:
  6.223
  а како иде префрлањето од скрил на пејонир?
   
 2. artweb

  artweb

  Член од:
  21 февруари 2012
  Мислења:
  1.619
  Допаѓања:
  845
  Не знам, од Скрил на Пејонир никогаш немам префрлано.
   
 3. Вокерка

  Вокерка Модератор

  Член од:
  29 јануари 2006
  Мислења:
  6.226
  Допаѓања:
  4.536
  Ако има некој што наскоро планира да отвори Payoneer сметка нека ми пише за да си помогнеме меѓусебно заработувајќи 25$ преку referral.

  53767733_10155906287046625_5963670809003163648_n.jpg
   
 4. vidooq

  vidooq

  Член од:
  14 април 2012
  Мислења:
  23.057
  Допаѓања:
  35.131
  Го посраа и ова, порано беше на први $100, сега е на $1000.
   
  На Krstev му/ѝ се допаѓа ова.
 5. dwa

  dwa

  Член од:
  19 февруари 2006
  Мислења:
  2.092
  Допаѓања:
  259
  Што конкретно?

  Sent from my SM-G930F using Tapatalk
   
 6. sleekmakeup

  sleekmakeup Queen of the South

  Член од:
  14 ноември 2014
  Мислења:
  68
  Допаѓања:
  23
  И мене нека ми пише.

  Сега на $1000 се добиваат тие 25, а порано на $100... штета. Барем 200 да беа.
   
 7. Localfixer

  Localfixer

  Член од:
  17 август 2012
  Мислења:
  56
  Допаѓања:
  8
  Здраво. Дали може да се право трансфер на пари од скрил на пајонер и која е процедурата?
   

Сподели преку: