Payoneer (официјална тема)

Член од
25 мај 2010
Мислења
3.091
Поени од реакции
6.289
1) три години, кај мене се плаќа годишно мислам околу 50-60 долари беше, но само првата година ми наплатија, имаат нешто ако правиш трансакции над одредена сума не ти наплаќаат.
2)За користење банкомат е $3,15, конверзијата варира од 3%-3.5% зависно од која банка вадиш, но не е повеќе од 3.5%, ако вадиш во Грција пак ќе ти земе 3,5%, но не за конверзија туку кросбордер фи го викаат.
Нема да ти земе конверзија само ако вадиш во државата во која е издадена пејонир картичката, е сега имам слушнато дека наводно на Рајфајзен и Прокредит во Косово не зема конверзија, можено е поради тоа што се германски банките, ако во Грција има германска банка можеби нема да ти земе 3,5%, но не знам со сигурност да ти кажам.
а како иде префрлањето од скрил на пејонир?
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.619
Поени од реакции
847
Не знам, од Скрил на Пејонир никогаш немам префрлано.
 

Вокерка

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.230
Поени од реакции
4.554
Ако има некој што наскоро планира да отвори Payoneer сметка нека ми пише за да си помогнеме меѓусебно заработувајќи 25$ преку referral.

53767733_10155906287046625_5963670809003163648_n.jpg
 
Член од
14 април 2012
Мислења
23.514
Поени од реакции
36.029
Го посраа и ова, порано беше на први $100, сега е на $1000.
 

sleekmakeup

Queen of the South
Член од
14 ноември 2014
Мислења
83
Поени од реакции
25
Ако има некој што наскоро планира да отвори Payoneer сметка нека ми пише за да си помогнеме меѓусебно заработувајќи 25$ преку referral.

Прегледај го приврзокот 205840
И мене нека ми пише.

Сега на $1000 се добиваат тие 25, а порано на $100... штета. Барем 200 да беа.
 
Член од
17 август 2012
Мислења
56
Поени од реакции
8
Здраво. Дали може да се право трансфер на пари од скрил на пајонер и која е процедурата?
 
На врв Bottom