Paul Oakenfold во Скопје

Статус
Затворена за нови мислења.

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Лелелеее сега станувам од спиење и можам да кажам дека супер беше!
Само немаше алкохол, па морав да искачам надвор за да си купувам пиво. Имаше секаков народ, од најголеми сељандури, до најасални луѓе. Бабура малку го претера, ептен долго пушташе ми се смучи веќе од него...Се на се, добра журка...
 

Toreador

Spectacular Apocalypse
Член од
24 јуни 2005
Мислења
3.374
Поени од реакции
48
Се исплати за парите што ги дадовте?
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Па не баш...
али океј беше..
 

Toreador

Spectacular Apocalypse
Член од
24 јуни 2005
Мислења
3.374
Поени од реакции
48
Каков беше Оакенфолд у живо? Баш ме интересира :je: Го погледна од блиску? И кои песни ги пушташе ако ги знаеш? :raz:
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Toreador напиша:
Каков беше Оакенфолд у живо? Баш ме интересира :je: Го погледна од блиску? И кои песни ги пушташе ако ги знаеш? :raz:
Не го погледнав од блиску, бев кај вецето, пошо секогаш седам таму, и ми беше далеку. А песните...неам поима кои ги пушташе, а не се ни сеќавам баш баш:baeh:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.175
Поени од реакции
34.325
Toreador напиша:
Каков беше Оакенфолд у живо? Баш ме интересира :je: Го погледна од блиску? И кои песни ги пушташе ако ги знаеш? :raz:
Ти па, ко божем сакаш да го ќариш ебате... :wub:
:je:
 

Toreador

Spectacular Apocalypse
Член од
24 јуни 2005
Мислења
3.374
Поени од реакции
48
Acid напиша:
Ти па, ко божем сакаш да го ќариш ебате... :wub:
:je:
Ејсид, ко ИДОЛ ми е човекот. Ептен ми беше мака што не отидов.......Бтњ, нејќу стар е 44 години (мислам) веќе ги прекара :P :P :D
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Епа ај и да кажам нешо за журкава.... :icon_lol:

Отидов на саем некаде 8 и пол и се симнувам од такси и глеам на портите пред саемот никој нема, освен тие што продаваат пиво и такви ствари и се чудам што е финтава, да не ја закажале журкава на друго место и си стојам така пред портите и се мрзнам чекајќи го другарчето да дое за да влеземе и еве го некаде 8 и 40 другарчево дојде и влагаме внатре у 1 хала, внатре ни жив чоек нема освен обезбедувањето и полиција. И така си се разшетававме низ халата и помина 9 часот Бабура никако да излезе на сцена а некаде 9 и пол часот се собра народ некаде 50-60 души преку сила. И еве го Бабура излегува на сцена некаде 10 часот и си почнува со неговите миксови.
Луѓето си се разденсаа и некаде 10 и пол почна да се полни халата.
И некаде пред 12 часот Бабура ја откачи песницата „Ајде да летаме“ и еве ја и Каролина излезе на сцена и си ја испеа песната сите денсаат, и ни го претстави Paul Oakenfold, и си замина и во 12 часот Oakenfold излезе на сцена ги пуштиа видео бимовите и си почна да рока музика.
Инаку дечково е лудница. Коа ја оптегна Southern Sun тоа беше ненормално мрднување. Сите облечени, а ја се разфрлам со алишта наоколу гол соблечен. Па после неа ја оптегна Greece 2000 и тоа беше мрднување, и му текна Traffic да ја рокне и тоа беше лудница....
И после него се појави чешката диџејка Lucca и таа како по обичај звучките ги рока до даска (незнам зашо изглеа дома со нешто чудно ја хранат или на тешки екстази е типката :pos: ) и таа оптегнуваше со тешка психоделија и тотално мрднување.
И незнам зашто ама фрижидерите во халата кои по обичај треба да бидат полни со пиво тие беа празни.... овие дечкиве од пазарниов инспекторат упсс државниот пазарен инспекторат забраниле точење на алкохол, па така да некои излегуваа од халата надвор и тркнуваа до првата трафика да си купат пиво и пак се враќаа назад во халата и се журкаа.
Анексот беше оставен како место за пушачи, но никој не го почитуваше тоа и сите палеа цигари кај ќе стигнат. Вецето како по обичај беше поплава.
А журката беше феноменална... супер си поминав. И коа си одевме со другарчево почнав да си збирам испаднати карти од некојси, и на нив нели имаше бесплатно да извадиш Visa картичка од ProCredit и така да собрав едно 4-5 такви, а и собрав една пластифицирана карта обезбедувањето што ја носеше на врат... и така си отидов дома...
Толку. :je:
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
vodkamixx напиша:
Епа ај и да кажам нешо за журкава.... :icon_lol:

Отидов на саем некаде 8 и пол и се симнувам од такси и глеам на портите пред саемот никој нема, освен тие што продаваат пиво и такви ствари и се чудам што е финтава, да не ја закажале журкава на друго место и си стојам така пред портите и се мрзнам чекајќи го другарчето да дое за да влеземе и еве го некаде 8 и 40 другарчево дојде и влагаме внатре у 1 хала, внатре ни жив чоек нема освен обезбедувањето и полиција. И така си се разшетававме низ халата
Леле ќути, ние ко утки се шетавме низ хала од 9 до 10 никој немаше...:pos:
 
Член од
2 ноември 2005
Мислења
85
Поени од реакции
1
Добро бе што праевте од 8 сатот :)
Јас бев кај 11 таму, Бабура гњавеше до кај 12 и несто па на крај со Каролина миксот нешто Тиесто стил или како Аволон ке си ги промовира своите луге.Глупо беше со немаше за пиење не дека ке пиев алкохол ама барем Red Bull да имаше и Осветлувањето беше катастрофа имаше 5 ламби што светеја и толку ни ласер ни ништо а озвучувањето не беше лошо.Јако си поминав ама морав да ги кажам работите кој ми тежеја ама ги заборајв по 20 мин од кога почна Пол.И Пол и Лука не разочараја супер беше.Послем то и на Afterparty во The Club,добра вечер испадна
 
Член од
22 декември 2005
Мислења
33
Поени од реакции
0
lugeeeeee imate li sliki??? i ja bev, ama bez digitalka....
daj kazete ima li negde fotki, ili vie stajte tuka nekoja:)
nebese dozvoleno nosenje aparati i kameri, ama imase takvi sto slikaa...
aj dajte ako imate plizzz:se_ molam :je: :)
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
bokSa напиша:
lugeeeeee imate li sliki??? i ja bev, ama bez digitalka....
daj kazete ima li negde fotki, ili vie stajte tuka nekoja:)
nebese dozvoleno nosenje aparati i kameri, ama imase takvi sto slikaa...
aj dajte ako imate plizzz:se_ molam :je: :)
Хехехе, не било дозволено... на Тиесто коа бев со другарчињата внесовме дигатлка и све снимавме и сликавме, али на Окенфолд не понесовме зашо тоа другарчето не идеше и така да немам фотки.... :icon_lol:
 
Член од
22 декември 2005
Мислења
33
Поени од реакции
0
AH toa drugarcetooo tvoe, za tepanje e, so ne doslo? so ubao beshe, neli? :)))))) dobro sea, nemase pienje, osven komunalka, ali ok bese...
Nego mora nekoj da ima bar ednaaaa... aaaaaa :)))))
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom