Parallax - 2.5D техника за „оживување“ на фотографии

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
33.729
Поени од реакции
26.457
Абе, јас да знаев да го правам ова, имаше сите фотки да си ги обработам :)
Ама нормално, тоа не е оправдување да не се седне и да се научи. Особено со туторијалот од погоре... @moongoses, дали ги обработуваш на ист/сличен начин како туторијалот од видеото? Да знам дали да се водам по него :)
 
Член од
21 октомври 2011
Мислења
1.320
Поени од реакции
1.324
Абе, јас да знаев да го правам ова, имаше сите фотки да си ги обработам :)
Ама нормално, тоа не е оправдување да не се седне и да се научи. Особено со туторијалот од погоре... @moongoses, дали ги обработуваш на ист/сличен начин како туторијалот од видеото? Да знам дали да се водам по него :)
Видеото го изгледав набрзина, ама најверојатно се работи за истата техника, така да следи го. Само сликата на која што тој ја објаснува техниката со сликите што се постирани се разликуваат како бог и шеширџија. Нема шанси тоа бувот или зајдисонцето да се така направени.
 
На врв Bottom