Paintball, ви се игра?

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Дечки има попуст неделава за Paintball, потребни се неколку луѓе да изиграме 3 на 3 или 4 на 4. Ако има заинтересирани пишете!
 

Cthulhu^

your neighbourhood weirdo
Член од
17 јули 2006
Мислења
1.383
Поени од реакции
1.860
Wow, пред 10 саати е отворена темава и нема никаква реакција. Сигурно не е пошо не ја виделе темава. Страшна работа.
 
D

dobramuzika

Гостин
kade ima pinbol? jas sum od veles i bi doshol vo skopje samo za da igram :) ne sum neshto posebno dobar, ama chuvstvoto e ubavo.
 

Cthulhu^

your neighbourhood weirdo
Член од
17 јули 2006
Мислења
1.383
Поени од реакции
1.860
Па ни јас не сум, неам никад играно. Битна е дружбата, возбудата, новите пријателства. Мала дигресија, многу ми фалат времињата од пред 10 год. и повеќе кога на кајганџискиот фудбал доаѓаа по 15-18 луѓе, а богами и доста публика имаше, и тоа девојчиња. Имаше некои многу кул ликови. Ете имаше и група на Фејсбук за билјард и мака мачеа да склопат 4-5 луѓе.
Инаку @dobramuzika, знам за две арени, едната е во Драчево, другата во Дрма односно Идризово.
 
D

dobramuzika

Гостин
Па ни јас не сум, неам никад играно. Битна е дружбата, возбудата, новите пријателства. Мала дигресија, многу ми фалат времињата од пред 10 год. и повеќе кога на кајганџискиот фудбал доаѓаа по 15-18 луѓе, а богами и доста публика имаше, и тоа девојчиња. Имаше некои многу кул ликови. Ете имаше и група на Фејсбук за билјард и мака мачеа да склопат 4-5 луѓе.
Инаку @dobramuzika, знам за две арени, едната е во Драчево, другата во Дрма односно Идризово.
pred nekoja godina vo veles imashe eden pinbol i go igrav skoro sekoj den, petche beshe zheton :) tuku, daj da se organizirame nekolku dushi od forumov i nekoj vikend da otideme da izigrame :)
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
pred nekoja godina vo veles imashe eden pinbol i go igrav skoro sekoj den, petche beshe zheton :) tuku, daj da se organizirame nekolku dushi od forumov i nekoj vikend da otideme da izigrame :)
Да не помеша ти paintball со pinball флиперчето или јас погрешно сум те сфатил...? Само pinball можеш да играш за 5че жетон и скоро секој ден, paintball малку потешко.
 
D

dobramuzika

Гостин
Да не помеша ти paintball со pinball флиперчето или јас погрешно сум те сфатил...? Само pinball можеш да играш за 5че жетон и скоро секој ден, paintball малку потешко.
kako shto chitash, za pinbol pishuvam, se sobirate povekje dushi i koj pogolem skor kje napravi :) zoshto mora vaka ko kamikazi da vlevate?
duri sega gledam deka za paintball e, sorry :ROFLMAO:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom