Otvaranje na fast food in Macedonia

Дискусија во форумот 'Економија, бизнис, вработување' започната од dalibor1, 6 декември 2018.

 1. dalibor1

  dalibor1

  Член од:
  6 декември 2018
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  2
  Zdravo ajde da otvoram edna tema taka poznata kaj site nas.. site ziveeme vo brz i buren zivot pa zatoa sakame da investirame vo fast food sendvicara vo Skopje.. pa vashe mislenje dali mislite deka ke ima rabota i opsto mislenje za temava fala mnogu unapred i imajte ubav den na site korisnici.
   
 2. EDCer

  EDCer No Kitty, this is my pot pie!

  Член од:
  19 ноември 2015
  Мислења:
  958
  Допаѓања:
  717
  Купи стан во Карпош и издавај го на студенти. Чиста пара без да си го абиш умот.
   
  На dalibor1 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. dalibor1

  dalibor1

  Член од:
  6 декември 2018
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  2
  e da vo nedviznini najdobra investicija..ali pak se nadevame deka mozeme da otvoreme nesto ubavo vo skopje i zabelezlivo vo nasata Makedonija :)
   
 4. EDCer

  EDCer No Kitty, this is my pot pie!

  Член од:
  19 ноември 2015
  Мислења:
  958
  Допаѓања:
  717
  Епа кремски кафиќ, што друго...
   
 5. Mafo1

  Mafo1

  Член од:
  3 март 2013
  Мислења:
  2.638
  Допаѓања:
  1.316
  Како си кажуваш, купи стан" ко пакета цигари да купуваш..
  --- Споено дупло мислење, 6 декември 2018 ---
  Ако имаш квалитет, и си поразличен од сите други сендвичари, резултатот е неизбежен. Многу шо отвораат сендвичари, почнуваат со полна пареа, па како иде времето намалуваат на квалитет па ги губат муштерите и затвораат.
   
  Последно уредено: 6 декември 2018
  На AAbrat и dalibor1 им се допаѓа ова.
 6. EDCer

  EDCer No Kitty, this is my pot pie!

  Член од:
  19 ноември 2015
  Мислења:
  958
  Допаѓања:
  717
  Епа чим одлучил да отвара бизниз и да прави теми на форум, сигурно има добра пара за трошење/инвестирање.
   
 7. Mafo1

  Mafo1

  Член од:
  3 март 2013
  Мислења:
  2.638
  Допаѓања:
  1.316
  За стан ти треба минимум 60 000 евра, а сендвичара можеш да отвориш и со 3-5 000 евра.
   
 8. Almeida

  Almeida гад

  Член од:
  15 февруари 2015
  Мислења:
  6.036
  Допаѓања:
  12.690
  За 3000 евра ќе отвориш сендвичара?
  Дај бе да отворам ако е така....нека си крчка на страна.
   
 9. Mafo1

  Mafo1

  Член од:
  3 март 2013
  Мислења:
  2.638
  Допаѓања:
  1.316
  А зошто мислиш дека со инвестиција до 5000е не. може да се отвори сендвичара? Преку огласи комотно можеш да го опремиш цел простор, сега барем со интернетов е лесно.
   
 10. Almeida

  Almeida гад

  Член од:
  15 февруари 2015
  Мислења:
  6.036
  Допаѓања:
  12.690
  Па не сум бил "газда" никогаш, ама имам отприлика претстава за тоа што е потребно како инвестиција. Ако мислиш на купување на половни ствари - ок, можеби и може, ама па веројатно и самиот амбиент влијае на тоа како ќе се позиционираш и како ќе ти иде после работата.
   
  На Mafo1 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. ahil

  ahil м-р

  Член од:
  11 јули 2005
  Мислења:
  265
  Допаѓања:
  156
  А колку ти треба да опремиш една барака за да биде сендвичара?
  Најголем дел е желбата и трудот што треба да го вложуваш, инаку 3-5.000 евра можат многу да вложат.
   
  На Macedon1um му/ѝ се допаѓа ова.
 12. dalibor1

  dalibor1

  Член од:
  6 декември 2018
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  2
  Nie miesleme da napravime neso ubav objekt da se sredi za 5000 evra ne planirame samo da se kazeme sendvicara sakame da napravime kako burger king mc donals ali da se razlikuva od niv kilometri kilometri a da imame samo makedonsko jadenje sendvici pa i po nekoj desert taka da trazeme objekt dokaj 200 kvadrata :)
   
 13. ahil

  ahil м-р

  Член од:
  11 јули 2005
  Мислења:
  265
  Допаѓања:
  156
  Е бате да ми простиш, ама 200 квадрата да опремите и да биде...не можете.
   
  На Mafo1 и dalibor1 им се допаѓа ова.
 14. dalibor1

  dalibor1

  Член од:
  6 декември 2018
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  2
  da da ali nashio plan ne e da ulozeme 5 iljadi evra taka da ne se plashime od toa ke se opravime ali kaj nas covek da ne se plase dali ke ima rabota bidejki jas mislam ako si kvaliteten rabota ke ima ali tie inspekcii tie reketari toa e loshoto
   
  На Bafra му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Mafo1

  Mafo1

  Член од:
  3 март 2013
  Мислења:
  2.638
  Допаѓања:
  1.316
  За 200 квадрата, да си ги чувате парите. ;)
   
  На dalibor1 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: