otkazuvanje na advokat i advokatski trosoci

Член од
7 февруари 2019
Мислења
1
Поени од реакции
0
Pocituvani,imav podneseno zalba do Apelacija.Od Apelacija donesoa odluka za povtoruvanje na sudskata postapka od pocetok.Poradi ne zainteresiranost i totalna inertnost na mojot advokat,resiv da go smenam potocno da mu go odzemam polnomosnoto.
Me interesiraat dve raboti:
-kako e postapkata za odzemanje-otkazuvanje na polnomosnoto na advokatot
-koga treba da mu platam za negovite uslugi od predhodnata postapka,sega koga ke mu bide odzemeno polnomosnoto ili koga ke zavrsi konecno sudskiot proces
Vi blagodaram
 
Член од
1 јуни 2005
Мислења
3
Поени од реакции
0
Polnomosno , Kolku Sto znam , Moze Sekoj Pat da Otkazes !!! Prosto , ides/ se javivas i Velish , Sakam da go Otkazam !!! I nema problem okolu toa ... Sega , problem se trosocite ...kolku on ke ti naplati , Jas bi si Barala Fiskalna !!! Najseriozno ... Inace , Mozes da mu kazes , Sakam da go Otkazam Polnomosnoto , Kolku vi Dolzam do sega.. I kraj . zavrsena prikazna. Ako Najdes / cues nekoj drug dobar /// od koi se zadovolni luke , btw pisi ... I jas baram ...
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.714
Поени од реакции
15.586
јас имам откажано полномоштво на адвокат и во тек на предмет, поради тоа што работеше на моја штета....
а што се однесува до трошоци, не знам точно како е сега, порано однапред се плаќаше на адвокатот ... на рака....
Има и друга работа, секое полномошно е за одреден предмет... исто така, адвокати често го пренесуваат полномоштвото на друг адвокат..

Последно имав работа со адвокат , оставинска... и сега со сите нови закони, пак некој матни работи...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom