Orbital

Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.071
Бидејќи нема за нив тема решив да отворам.
Јес да се легенди, ама мотивацијата и желбата за творење пак им се врати и на 1 април 2012 се очекува нивниот нов албум Wonky.
Еве го последниот сингл од нив
Вообичано за нив интересни ритмови и интересен концепт за спот и да нема голи жени :)
Она што може да го кажам е дека после слушањето на Orbital- Brown Album, почнав да слушам техно, албуми освен Octane, немаат промашено.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.729
Поени од реакции
7.547
Алал нека ти е за темава, едни од поомилените артисти ми се.
За жал престанаа со концерти, нема да имам можност да ги видам во живо.

 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.071
Алал нека ти е за темава, едни од поомилените артисти ми се.
За жал престанаа со концерти, нема да имам можност да ги видам во живо.
Се реобединија и нов албум на 1.04.2012 и концертна турнеја во UK, ако се заинтересираат авалон може и ќе ги донесат
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.729
Поени од реакции
7.547
Се реобединија и нов албум на 1.04.2012 и концертна турнеја во UK, ако се заинтересираат авалон може и ќе ги донесат
Чим во Април е албумот, би можеле на лето една турнеја да удрат, леле ако ги донесат на Егзит ќе поблесавам.
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.572
Поени од реакции
3.052
Чим во Април е албумот, би можеле на лето една турнеја да удрат, леле ако ги донесат на Егзит ќе поблесавам.
Ме насмеа коментаров жими се :)
Не изјавата, него начинот на кој го кажа хахаха :)

Инаку, Орбитал се legen...wait for it...DARY!
Бенд што вреди да се чуе! Браво за темава!
 
Член од
21 април 2006
Мислења
7.324
Поени од реакции
3.752
Koncertov te sprema za dolgi pateki.:)
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.572
Поени од реакции
3.052
Чим во Април е албумот, би можеле на лето една турнеја да удрат, леле ако ги донесат на Егзит ќе поблесавам.
Ма каков Егзит, СКОПЈЕ ГОРИ!! :))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom