Opel Club Macedonia

Член од
13 мај 2022
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво, планирам да купам Opel Astra J 1.7cdti 110ks од 2010, сакав да прашам дали овие автомобили се издржливи (дали се расипуваат често), и која е потрошувачката на овој модел? Поздрав.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
186
Поени од реакции
43
Мислење , искуства со 2.0 cdti со 160кс 2010-2012 год кај Астра Ј ?
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
4.742
Поени од реакции
4.479
Мислење , искуства со 2.0 cdti со 160кс 2010-2012 год кај Астра Ј ?
Фиат мотор е тоа 2.0 JTD.
Здраво, планирам да купам Opel Astra J 1.7cdti 110ks од 2010, сакав да прашам дали овие автомобили се издржливи (дали се расипуваат често), и која е потрошувачката на овој модел? Поздрав.
Одличен мотор. Мењаш редовно уље, ако ја возиш градска ќе имаш проблеми со партикел филтерот, ама во МК можеш да го извадиш. EGR вентилот фаќа гареж ама се средува тоа за 200 евра. Моли се само електроника нешто да не се заебе.
Потрошувачка 6-7 литри на 100 километри.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom