Opel Club Macedonia

Член од
13 мај 2022
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво, планирам да купам Opel Astra J 1.7cdti 110ks од 2010, сакав да прашам дали овие автомобили се издржливи (дали се расипуваат често), и која е потрошувачката на овој модел? Поздрав.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
188
Поени од реакции
43
Мислење , искуства со 2.0 cdti со 160кс 2010-2012 год кај Астра Ј ?
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
5.140
Поени од реакции
5.142
Мислење , искуства со 2.0 cdti со 160кс 2010-2012 год кај Астра Ј ?
Фиат мотор е тоа 2.0 JTD.
Здраво, планирам да купам Opel Astra J 1.7cdti 110ks од 2010, сакав да прашам дали овие автомобили се издржливи (дали се расипуваат често), и која е потрошувачката на овој модел? Поздрав.
Одличен мотор. Мењаш редовно уље, ако ја возиш градска ќе имаш проблеми со партикел филтерот, ама во МК можеш да го извадиш. EGR вентилот фаќа гареж ама се средува тоа за 200 евра. Моли се само електроника нешто да не се заебе.
Потрошувачка 6-7 литри на 100 километри.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.063
Поени од реакции
666
Дечки едно прашање, на Астра Х 1.7 cdti 2005 се уклучува check engine и не крева над 3000 обртаи. По 10 ина мин возење функционира сe', но знакчето си свети на таблата. Искуство некој со проблемов?
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.626
Поени од реакции
1.087
Дечки едно прашање, на Астра Х 1.7 cdti 2005 се уклучува check engine и не крева над 3000 обртаи. По 10 ина мин возење функционира сe', но знакчето си свети на таблата. Искуство некој со проблемов?
Na diagnostika koj problem ti go pokaza?
 
Член од
20 јули 2021
Мислења
3
Поени од реакции
0
Дечки едно прашање, на Астра Х 1.7 cdti 2005 се уклучува check engine и не крева над 3000 обртаи. По 10 ина мин возење функционира сe', но знакчето си свети на таблата. Искуство некој со проблемов?
istiot problem go imam i jas na istat astra samo 2006god. na dijagnostika so pedalo za gas i kocnica mi vadi greska ecn 038008
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
17.847
Поени од реакции
27.236
istiot problem go imam i jas na istat astra samo 2006god. na dijagnostika so pedalo za gas i kocnica mi vadi greska ecn 038008
некој од греачите не ти е исправен штом ти ја вади оваа грешка. Треба со мултиметар да се проверат сите и да го смениш тој што не чини.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.063
Поени од реакции
666
Излезе дека МАП сензорот нечинел.
 
Член од
4 јануари 2020
Мислења
8
Поени од реакции
4
Некој да не има искуство со insignia 2.0 cdti 163 hp 4x4 автоматик да сподели?

Колата има одлична опрема ама ме интересира мењачот како е покажан и 4x4 преносот.
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
5.140
Поени од реакции
5.142
Некој да не има искуство со insignia 2.0 cdti 163 hp 4x4 автоматик да сподели?

Колата има одлична опрема ама ме интересира мењачот како е покажан и 4x4 преносот.
4х4 е служи само за фалење у кафана и причина да ја носиш колата у сервис. Друго јок. Тоа не е офроуд возило а сигурно нема и по ниви да ја возиш. За снег не нуди 4х4 поголема стабилност туку напротив. Јас ако не сум земјоделец би избегавал 4х4
 
Член од
27 мај 2016
Мислења
300
Поени од реакции
104
За Опел Ј 1.4 турбо 140кс дали моторов трпи плин и кои се позитивни негативни работи?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom