Opel Club Macedonia

Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.705
Поени од реакции
1.158
Дечки, некој што има Opel Astra H 1.7 CDTI да сподели колку му троши низ град?
Зимен период ми троши 8 литри пошто ја оставам во место да загреј па тргни застани спора вожња. Летен период 7литри град. На отворен пат 4.5 - 5литри. Комбинирана вожња 6литри.
 
Член од
5 август 2008
Мислења
5.999
Поени од реакции
5.304
Која е цената отприлика на една дизна за опел астра х 1.7цдти 74кв 101кс?
 
Член од
14 ноември 2014
Мислења
336
Поени од реакции
254
Да не му се наоѓа на некој преден фабрички звучник за астра? Или идеја да ми дадете кој има од овие шо продаваат делови, денес на неколку места прашав ама без многу среќа.
 

-x-

punished
Член од
2 март 2013
Мислења
1.191
Поени од реакции
837
Препорака за добар мајстор за Опел низ Скопјево?
 
Член од
24 април 2021
Мислења
20
Поени од реакции
4
Имам едно прашање, имам Астра Ј 1.7 cdti 125 hp, на автопат 40 мин возев и повеќе од 140 km/h. не крева на пуна гас, и ми се појави на борд Engine Power is Reduced а ја ставив на компјутер и не покажува никаква грешка! Што може да биде проблемот?
 
Член од
15 јануари 2012
Мислења
87
Поени од реакции
21
До 1500 Евра кој модел на опел ми го препорачувате?
 
Член од
24 мај 2021
Мислења
17
Поени од реакции
2
До што може да е во град 8 литри потрошувачка а на отворено 6-7 ? Се работи за Опел Астра Ј 1.7cdti 125hp, не дава никаков проблем на дијагностика ? Егр е софтверски исклучен, во лер 0,4l троши
 
Последно уредено:
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.597
Поени од реакции
2.389
До што може да е во град 8 литри потрошувачка а на отворено 6-7 ? Се работи за Опел Астра Ј 1.7cdti 125hp, не дава никаков проблем на дијагностика ? Егр е софтверски исклучен, во лер 0,4l троши
сите или 90% од колите трошат повеќе градска
 
Член од
27 мај 2016
Мислења
317
Поени од реакции
114
До што може да е во град 8 литри потрошувачка а на отворено 6-7 ? Се работи за Опел Астра Ј 1.7cdti 125hp, не дава никаков проблем на дијагностика ? Егр е софтверски исклучен, во лер 0,4l троши
Opel Astra J modelot e potezok od prethodniot okolu 200 kg + -, za malce pomala potrosuvacka iskl. dpf i izvadi go.
Bi zastedil okolu 0.5 L na 100 km
 
Член од
24 мај 2021
Мислења
17
Поени од реакции
2
Opel Astra J modelot e potezok od prethodniot okolu 200 kg + -, za malce pomala potrosuvacka iskl. dpf i izvadi go.
Bi zastedil okolu 0.5 L na 100 km
Ја би го изгасил, само да не ми прават проблем на технички?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.705
Поени од реакции
1.158
До што може да е во град 8 литри потрошувачка а на отворено 6-7 ? Се работи за Опел Астра Ј 1.7cdti 125hp, не дава никаков проблем на дијагностика ? Егр е софтверски исклучен, во лер 0,4l троши
Нормална потрошувачка е 8литри во град за астра ј.. Јас возам вектра ц 1.9 10литри троши 1650кг тешка. Дпф исклучен софтверски и механички исто и егр. Астра Х 1.7цдти 7 ми троши во град.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom