Online плаќање

Член од
22 ноември 2008
Мислења
596
Поени од реакции
99
Немој од стопанска да вадиш дебитна картичка ке имаш проблем за интернет користење со нејзе

од унибанка извади си Visa electron дебитна картичка и ке немаш никаков проблем со плаќање преку интернет
Јас само таква имам од Стопанска а со картичка од Халк банка безбедно ли е? И какви проблеми би имала со картичката од стопанска
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Јас само таква имам од Стопанска а со картичка од Халк банка безбедно ли е? И какви проблеми би имала со картичката од стопанска
Ако имаш таква, стопанска банка досагаат ако нешто купуваш или плакаш од интернет таа секако ке ти вака прашина и е неупотреблива за на интернет, од халк банка незнам значи ако сакаш да бидеш 100% сигурна за купување преку интернет избери си или Тутунска или Унибанка (дебитна картичка ) тоа е 5 мин работа кај нив само 1 недела чекаш додека ти ја направат картичката, ја имам од унибанка и до сега се купувам преку интернет и никад не ме прашале кај ке ги трошам парите дедека некој банки и те прашуваат и тоа за што ке ја користиш картичката абе факајте патот таму моја работа е тоа
 

Д Малиот

Нинџа лепотан!
Член од
25 јануари 2009
Мислења
296
Поени од реакции
43
Порано можеше со виза електрон од тутунска да си користиш PayPal преку Словенија, после се деси нешто па ваљда го прекинаа за новите картици. Некој што сега брзо извадил да каже шо како ?
 

Rabrobil

Seduce and Destroy
Член од
1 јули 2010
Мислења
886
Поени од реакции
294
Порано можеше со виза електрон од тутунска да си користиш PayPal преку Словенија, после се деси нешто па ваљда го прекинаа за новите картици. Некој што сега брзо извадил да каже шо како ?
Ја извадив пред 3-4 месеци по иста постапка ко што е туторијалов негде на форумов е сеа малце се испотив пошо ми беше првпат ама успеав, иам пејпел со земја словенија македонска адреса и картица виза електрон од нлб тутунска банка
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Ако имаш таква, стопанска банка досагаат ако нешто купуваш или плакаш од интернет таа секако ке ти вака прашина и е неупотреблива за на интернет, од халк банка незнам значи ако сакаш да бидеш 100% сигурна за купување преку интернет избери си или Тутунска или Унибанка (дебитна картичка ) тоа е 5 мин работа кај нив само 1 недела чекаш додека ти ја направат картичката, ја имам од унибанка и до сега се купувам преку интернет и никад не ме прашале кај ке ги трошам парите дедека некој банки и те прашуваат и тоа за што ке ја користиш картичката абе факајте патот таму моја работа е тоа

Чудно, јас на стариот пејпал имав Виза Интернет картичка од Стопанска Банка верифицирано па никогаш не ме прашаа каде ги трошам парите. Дури сум се јавувал во корисничка поддршка кога ми каснеле парите за повлекување да проверат дали има потврдено трансакција за пари и кога ќе можам да ги повлечам. Секогаш биле фини и сум немал проблем. Тоа со корисничка поддршка, а на шалтер воопшто не стапнувам во Стопанска Банка посебно овде во Струмица, има такви неуки службеници и одвратни што многу пати досега ми доаѓало да и влезам позади и да и акнам една. Се си обавувам преку ебанкинг системот нивни, и како физичко лице и како правно, одлично им функционира системот.
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Чудно, јас на стариот пејпал имав Виза Интернет картичка од Стопанска Банка верифицирано па никогаш не ме прашаа каде ги трошам парите. Дури сум се јавувал во корисничка поддршка кога ми каснеле парите за повлекување да проверат дали има потврдено трансакција за пари и кога ќе можам да ги повлечам. Секогаш биле фини и сум немал проблем. Тоа со корисничка поддршка, а на шалтер воопшто не стапнувам во Стопанска Банка посебно овде во Струмица, има такви неуки службеници и одвратни што многу пати досега ми доаѓало да и влезам позади и да и акнам една. Се си обавувам преку ебанкинг системот нивни, и како физичко лице и како правно, одлично им функционира системот.
Не те начекале да трошиш по често пари за тоа само тутунска и унибанка за интернет
 
Член од
4 март 2011
Мислења
699
Поени од реакции
704
Ако имаш таква, стопанска банка досагаат ако нешто купуваш или плакаш од интернет таа секако ке ти вака прашина и е неупотреблива за на интернет, од халк банка незнам значи ако сакаш да бидеш 100% сигурна за купување преку интернет избери си или Тутунска или Унибанка (дебитна картичка ) тоа е 5 мин работа кај нив само 1 недела чекаш додека ти ја направат картичката, ја имам од унибанка и до сега се купувам преку интернет и никад не ме прашале кај ке ги трошам парите дедека некој банки и те прашуваат и тоа за што ке ја користиш картичката абе факајте патот таму моја работа е тоа
Веќе 2 години редовно користам Visa картичка од стопанска банка за плаќања во странство преку интернет, ама баш никаков проблем сум немал, а најмалку пак да ме прашаат кај ќе ги трошам парите?!
А на кој начин се врши плаќањето преку интернет со картичка од тутунска банка? Дали е потребно да аплицираш за електронско банкарство прво?
 

Пропалица

Мртов/а
Член од
25 јуни 2011
Мислења
2.866
Поени од реакции
1.406
Знае ли некој како да проверам состајба на трансакциска смета со Виза Електрон од НЛБ Тутунска Банка преку интернет?
 
Член од
6 февруари 2010
Мислења
881
Поени од реакции
923
Дали има опција да се плаќа преку интернет со друга картичка освен со таа за интернет? На пример со виза електрон ?
 
Член од
2 јули 2015
Мислења
121
Поени од реакции
18
ае некој нека ми каже има искуство со 99design за вадење пари како оди таа работа ? :):)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom