Onecoin

Член од
20 ноември 2011
Мислења
37
Поени од реакции
22
Дали некој е запознаен со ова,дали вреди да се вложи или е само некоја превара ?
 
Член од
20 ноември 2011
Мислења
37
Поени од реакции
22
Тие што ми го презентираа Onecoin велат Народна Банка изјавила така бидејќи луѓето се повеке повлекувале пари од Банката и вложувале во Onecoin.А тоа за бугарката и јас така мислам :D
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Не сум запознаен со Onecoin, само да искоментирам за НБ: па најнормално и природно е дека ќе викаат дека е превара, многу логично е секоја банка за било која криптовалута да вика дека е превара. Сигурно нема да кажат "Eј супер е, повлечете ги сите пари од нашите банки и вложете ги во Onecoin" :)
 
Член од
29 септември 2016
Мислења
2
Поени од реакции
0
За НБМ немам коментар. ОнеКоин е една од најголемите превари, не вложувај и ке ми бидеш благодарен еден ден за тоа.

Инаку ОнеКоин нема никаков систем никаков Блок-чеин никакво копање како што е случај со БитКоинот.

Доколку ти требаат повеќе информации за овај СКАМ можам да тидадам линкови или да ти објаснам подетално.
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Пирамидална превара, исто како оноа Каирос планет.
Тврдат дека се појаки и од биткоинот, a тука не постои. Знам неколку души што вложија и ептен се запалени за ова и баш ми е жал што не слушаат
 

tomsaso

Пемпере
Член од
10 септември 2005
Мислења
1.387
Поени од реакции
339
превара,,, уживам да се расправам со пријатели што имаат вложено во Онекоин и во Каироес... едвај чекам да пропадне да му го почнам да им го тријам во фаца муабетот што им го кажувам 6 месеци.
 
Член од
13 септември 2009
Мислења
79
Поени од реакции
33
Да Пирамида е целиот систем само тие на врвот зимаат бла бла но вака по твое шо мислиш дали веќе за тие 6 месеци шо ги кажуваш веќе вложените пари не си ги вратиле и почнале да си лапаат од профитот ??
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.862
Поени од реакции
6.369
Па ќе се шири, на толку наивни овчички... нека стрижат додека има шо да се стрижи.
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
vcera imale vo meriot hotelot vo skopje.tko ce sve to da plati?
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.766
Поени од реакции
1.460
https://en.wikipedia.org/wiki/OneCoin

OneCoin is a Ponzi scheme [1][2] promoted as a cryptocoin with a private blockchain

http://behindmlm.com/companies/onecoin/ruja-ignatova-charged-with-ponzi-fraud-by-indian-authorities/

Пред два дена имаше вест дека бугарските власти им влегле во просториите и им направиле рација.

Има некој од форумов шо се заебаа со ова? Шо беше финтата? Чисто од љубопитство.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.280
 

Kajgana Shop

На врв Bottom