One Tree Hill

Член од
16 јули 2008
Мислења
33
Поени од реакции
0
Незнам дали има отворена тема за оваа серија но сакам да знам што мислите за неа.
Јас ја немам гледано но одвај чекам да дојде кај нас дека викаат е една од најгледаните и дали е вистина дека на Сител ќе дојде??? Сакам да знам и дали навистина била емитувана на КРТ телевизија така слушнав ама не сум сигурен и од кога ја даваат на ХРТ мислам колку време веќе позз.
 

Attachments

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
Ја даваат на ХРТ2 ама не е секој ден,порано беше мислам од понеделник-петок,ама сега ја даваат когај како,инаку обично е од 12 до 13:30 тоа време.
Инаку супер е серијава,една од омилените ми е.
И ако ја даавт на сител супер ќе биде,кажете термин обавезно ако ја има.
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Ја ја имам стопати гледано...најзакон серија е...
 
Ј

јовица11

Гостин
Mojata omilena serija
A toa deka idela na KRT:pos2::pos2:
Na Hrt ide reprizno tretata sezona a od esen e najavena petata,dodeka vo SAD ke zapocne sestata
 
Член од
12 април 2008
Мислења
240
Поени од реакции
7
I jas ja gledav malku ovaa serija,dobra e.
No moram da kazam deka zavisi mnogu od vremeto koga ja gledame,kakov ni e periodot, dali ke se povrzeme so likovite ili ne.
A i na mene poubavo mi e koga na tv ja gledam a ne na dvd...
 
Член од
16 јули 2008
Мислења
33
Поени од реакции
0
Mojata omilena serija
A toa deka idela na KRT:pos2::pos2:
Na Hrt ide reprizno tretata sezona a od esen e najavena petata,dodeka vo SAD ke zapocne sestata
Да видов за ХРТ ама на двојката ја даваат. На кабелска ја неам ХРТ 2 а на сателитска исклучена е оваа програма. И еј а што знаеш за тоа дека кај нас од септември на сител. Ако знаеш нешто те молам кажи ми!!!
 
Ј

јовица11

Гостин
Da i ja sum cul deka ke ide na Sitel ama od koga kako ne znam
 
В

Вори

Гостин
Ја имам гледано целата серија и ми остави многу убав впечаток.Сега ми е најомилена серија.+нема некои филозофии како во другите тинејџерски серисики филмови!!!
 
Член од
16 јули 2008
Мислења
33
Поени од реакции
0
Еј доаѓа септември а нема реклами на Сител што е работава со серијава ќе ја даваат или не ако некој види реклама или прочита нешто на нет нека каже многу е вака глупо у Америка почнува шеста сезона а кај нас прва.
 
Ј

јовица11

Гостин
Не знам за на ТВ ама во Америка почнува шестата сезона во понеделник,а веќе во вторник ќе биде на Торенти:vozbud::vozbud:
 
Ј

јовица11

Гостин
Сега седнувам да ја гледам новата епизода,ме мава возбуда,иако ко морон предмалку одкога ми се симна го видов она што сакав цело лето да го дознаам,на кого се јавил Лукас:uvo:Како и да е,не ми пишувајте на МСН:baeh:
 
Ј

јовица11

Гостин
Jа погледнав и првата епизода од 6 тата сезона.Не знам дали поради тоа што сум фан на серијата или што ја чекав три месеци оваа епизода,ама ми остави одличен впечаток.Ми мириса на добра сезона(се надевам подобра од петтата).Ко за почеток откриваме дека Лукас и се јавил на Пејтон кога бил на аеродром:back:,двајцата заминуваат за Вегас да се венчаат но во последен момент се предомислуваат и одлучуваат да одат полека,чекор по чекор.Е сега доаѓа убавиот дел,Пејтон ќе го одведе во хотелската соба каде што претходниот пат го одби неговиот брачен предлог и го запросува:smir:Haleluya!!!
Сега да се вратиме на др. ликови.Брук повторно има проблеми со Викторија која сака да и ја заме фирмата,арно ама Брук не е Би Дејвис ако се откажува така лесно.Поради тоа Милисент одлучува да не оди со Маут во Охајо,за да остане покрај Брук и да и помогне да истера до крај,меѓутоа Би ќе ја предомисли.На кракот од епизодата маскиран разбојник влегува во бутикот и ја напаѓа Би:toe:
Ден успева да ја преживее сообраќајката и се буди во една морбидна болничка соба каде што болничарка е нени Кери:nesvest:
И таман помислив зарем Кери е единствената во болницата ,кога всушност таа го одвела во домот каде што пред многу години го негувала родениот татко.Единствена цел на Кери е да дојде до Џејми:(Нејтан и Хејли не беа нешто презастапени,Нејтан очајно се труди да дознае со кого се гледа мајка му,не знаејки дека нејзиниот он лајн френд всушност е Скилс:pos2:
Најубав дел во цела епизода беше кога Хејли и Брук загрижени за Пејтон која ноќта не ја поминала дома,двете добиваат иста SMS порака која гласи "Добро сум не грижи се",eдната секако беше пратена од Пи другата од Лук.
Едвај чекам нова епизода следниот понеделник.Не дека некој го чита постов ама ја да си се олеснам:helou:
 
Член од
31 август 2008
Мислења
47
Поени од реакции
1
Lele stvarno mn dobra serija...jas gi simnav prvite 3 sezoni samo zatoa shto sekoja zavrshuvashe so nekoj nekompleten kraj i te terashe da razmisluvash shto li ke se desi potoa...Ali nemam slushnato deka ja davale na Krt ili na Hrv.2 :nesvest:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom