One love - заедничка турнеја на музички ѕвезди од Македонија и Бугарија

Член од
6 август 2011
Мислења
1.619
Поени од реакции
1.099
Бугарските продуценти Иван Христов и Андреј Арнаудов се на пат да исполнат еден нивен долгогодишен сон, а имено да направат заедничка турнеја на бугарски и македонски музички ѕвезди. Идејата се родила уште во 2009 година, кога тие го реализираа реалното шоу “Музички идол 3” за Бугарија и Македонија. Турнејата ќе се вика One Love, затоа што љубовта е таа која не познава граници, а љубовта кон музиката ги обединува генерациите и луѓето разделени од граници.
22 јули - Банско
26 јули - Охрид
27 јули - Струмица
17 август – Сончев Брег
18 август – Варна
6 септември-Пловдив
30 септември - Скопје
7 октомври - Софија

Учество во турнејата ќе земат: Криско, Слаткаристика, Гери-Никол, Тони Зен, “'псурт”, DJ Гоце.

Започна продажбата на карти во мрежата на “Ивентим”, најбрзите фанови ќе можат да купат карти на промотивна цена. За време на целата турнеја One Love луѓето ќе имаат можност да учествуваат во различни активности и да добиваат големи награди.
 
Член од
4 јануари 2015
Мислења
1.082
Поени од реакции
410
А каде во Скопје
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
31.900
Поени од реакции
36.464
Интересно им текнало. Со ова колку толку ќе живне нашава музичка сцена, а и Криско и Гери - Никол се доста познати кај нас.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
785
Поени од реакции
209
Дано има успех и да се прават повека такива концерти.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.667
Поени од реакции
4.891
Интересно им текнало. Со ова колку толку ќе живне нашава музичка сцена, а и Криско и Гери - Никол се доста познати кај нас.
Која македонска музичка сцена жити се. Само Слаткар и Тони Зен се од Македонија плус како Диџеј е Гоце Саф. Другото се е Бугарско.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
3.599
Поени од реакции
6.578
Само Герито нека дојде, другото е непотребен трошок. :D
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
31.900
Поени од реакции
36.464
Која македонска музичка сцена жити се. Само Слаткар и Тони Зен се од Македонија плус како Диџеј е Гоце Саф. Другото се е Бугарско.
Па не дека нешто премногу ќе значи ова за нашата музичка сцена, но колку толку некои од нашите пејачи ќе добијат ,,оживнување" со оглед на тоа колку се активни и барани. Годинава Тони Зен и Слаткар, до година ако пак се одржува ова, ќе има други двајца тројца Македонци. Бар ќе имаат некое музичко искуство плус, што може да им помогне за плус во кариерата. Секој успех на наш пејач е успех за нашата музичка сцена.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.667
Поени од реакции
4.891
Tреба во ова да се влкучат музичари од целиот балкан и да не е само ограничено во жанрови. Моментално сите што учестуваат на ова се рапери или го творат жанрот на музика кој има некој сличности со рапот.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
31.900
Поени од реакции
36.464
Tреба во ова да се влкучат музичари од целиот балкан и да не е само ограничено во жанрови. Моментално сите што учестуваат на ова се рапери или го творат жанрот на музика кој има некој сличности со рапот.
Се согласувам за тоа. Но мислам дека ова им е прва година нешто вакво да направат. Така да, да се надеваме дека до година ако пак прават нешто вакво ќе вметнат повеќе пејачи од различни жанрови.
 
На врв Bottom