One Оператор - Генерална Дискусија

peter

Петар Пан...
Член од
6 септември 2005
Мислења
636
Поени од реакции
165
1 гига месечно....??????

Да не си грешка бе дечки..... јас на ХТЦ ево3д секој ден од 05:30 (сабајле коа излегувам на работа) до обично 15:00 (коа се вракам дома) нонстоп ми е уклучен.
Не сум надминал 1 гига до сеа веке 2 или 3 месеци.

Провери се убаво да не имаш некое вирусче шо работи!

Колку да доловам...
Скајп нонстоп онлајн
Lookout нонстоп
Mesenger for Android нонстоп
FB..повремено

Башка со оние пропратни работи кои си работат во позадина основни апликации... временската прогноза и такви слични работи!
--- надополнето: 4 мај 2012 во 07:47 ---

Јас реков дека Андроид системот си цица околу 1 ГБ месечно со сите апдејти што ги прај во позадина.

Иначе јас трошам по 8-9 гига.. 24 часа сум на 3Г.
Сјакп онлајн
твитер
ФБ
6 маил аканута со real time sync
Iconnecthere за воип
TuneIn rрадио стрима цела нок додека спијам, плус добри 3-4 саати во денот.
ДЛ на 4 подкаста од од по 60 МБ дневно..
И чат пат како вифи хотспот го користам..

Се собира
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Како се пресметуваат пеналите за предвремено раскинување на постпејд договор ?
 

peter

Петар Пан...
Член од
6 септември 2005
Мислења
636
Поени од реакции
165
Denovive internetot pak im e tinja. H samo na edna crtka. Edge ima ama samo fiktivno.
Primitel nekoj drug ova..?
Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
 
Член од
26 јануари 2012
Мислења
17
Поени од реакции
5
Denovive internetot pak im e tinja. H samo na edna crtka. Edge ima ama samo fiktivno.
Primitel nekoj drug ova..?
Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
Кај мене работи беспрекорно.Кај и да сум вклучил интернет 95% е H
 
Член од
26 јануари 2012
Мислења
17
Поени од реакции
5
Само не ми е јасно што е финтава.Во потпишаниот договор имам 3000 мин кон Оне 200 мин кон сите мрежи и 3 гб интернет.Изгледа не е баш така.Немам време да отидам до салон и да ги растерам у мајчина
 

Attachments

peter

Петар Пан...
Член од
6 септември 2005
Мислења
636
Поени од реакции
165
Ako sega go potpisa dogovort togas mesecnite munuti se siodvetni na brojot na denovi vkupno min/ 30 dena * brojot na denovi vo mesecot vo koj ti e pktpisan dogovorot

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
 

peter

Петар Пан...
Член од
6 септември 2005
Мислења
636
Поени од реакции
165
Kozle i kapiste e pak shit vo taftalidze sum tuebo na h.


Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
 
M

Moon Child

Гостин
Мамицата нивна ме одраа 200 денари за една порака што испратив на наградната игра, а пишуваше дека се бесплатни пораките :mad:
 
Член од
25 февруари 2010
Мислења
1.158
Поени од реакции
879
Мамицата нивна ме одраа 200 денари за една порака што испратив на наградната игра, а пишуваше дека се бесплатни пораките :mad:
кога јас еднаш напишав овде за нешто слично, некои зеленковци овде почнаа мене да ме критикуваат како сум бил јас стипса:)
 
Член од
26 јануари 2012
Мислења
17
Поени од реакции
5
Ako sega go potpisa dogovort togas mesecnite munuti se siodvetni na brojot na denovi vkupno min/ 30 dena * brojot na denovi vo mesecot vo koj ti e pktpisan dogovorot

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
Ако е така ОК не се бунам.Само ферски е да кажат кога потпишуваш договор за вакви работи.Ќе видиме од први Јуни :)
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Се знае ли оваа "промотивнава" понуда за 2 гига нет за 150 денари дали ќе се менува?
 

peter

Петар Пан...
Член од
6 септември 2005
Мислења
636
Поени од реакции
165
Ако е така ОК не се бунам.Само ферски е да кажат кога потпишуваш договор за вакви работи.Ќе видиме од први Јуни :)
Tesko da odzboris se. Jas sum na edna pretplata povisoko so 11 giga net. Samo netot go trosam do kaj 9 gb. Drugo se mi ostanuva po 100 neikoristeno

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
 
M

Moon Child

Гостин
кога јас еднаш напишав овде за нешто слично, некои зеленковци овде почнаа мене да ме критикуваат како сум бил јас стипса:)
Ако тоа ме прави стипса тогаш стипса сум. 200 денари сметка никогаш не ми дошло, а сум вртела редовно и на т-мобиле и на Вип. до кај 100 најмногу ми идело сметка. Да знаев ќе пратев хуманитарна помош со тие пари отколку да ги фрлам во ветер. Секој ден откако стиснав дека ќе учествувам во наградната игра, ме бомбардираа со пораки за некаква си дневна претплата и они изгледа фактички ми наплаќале за пораките што ми ги пратиле. :mad:
 

thekillagorilla

Мортус
Член од
20 февруари 2007
Мислења
610
Поени од реакции
12
Дали овај оператор има услуга, да дознам кој ми ѕвонел со непознат? Веќем досадно станува, 4 дена со ред некоја будала ми ѕвони во 3 сато навечер
 

Kajgana Shop

На врв Bottom