OLBG.COM

Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.274
Поени од реакции
4.953
Не најдов на форумов да се зборува за оваа страница па еве јас да ве упатам малце за што се работи .
OLBG е страница каде што се обложувате со виртуелни пари , а со тоа дали добивате или губите т.е доколку сте меѓу првите 5 или во некои натпреварувања меѓу првите 10 на крајот на месецот може да заработите пари кои ќе бидат доделени на вашиот акаунт на bet365 или останатите онлајн обложувалници (во зависно од лигата каде што типувате) . Може да типувате во сите лиги , за да го остварите правото на добивка т.е парична награда мора да имате минимум 5 типа во лигата .
http://www.olbg.com/?tx283374 Ова е линкот за регистрација (мој реферал) доколку сакате регистрирајте се преку мене ќе ви бидам благодарен доколку не сакате регистрирајте се обично нема врска истото се фаќа вака барем може да ми направите мене услуга .
Наградите се движат од 5фунти па нагоре ...Натпреварувањата се поделени на повеќе групи а ние може да учествуваме во
Ставање типови со анализи(каде што мора да има 20,30,или 40+ збора во една анализа ) .Во ова натпреварување се најголеми наградите .
Обично ставање типови без анализа од сите спортови овде наградите се од 5-10фунти по играч.
Доколку имате уште прашања слободно прашувајте .
--- надополнето: 3 декември 2013 во 23:40 ---
И да заборавив да спомнам парите што ќе ги добиете на вашиот акаунт може да ги подигнете преку paypal или moneybookers.
 

Riddler

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.533
Поени од реакции
8.816
Не најдов на форумов да се зборува за оваа страница па еве јас да ве упатам малце за што се работи .
OLBG е страница каде што се обложувате со виртуелни пари , а со тоа дали добивате или губите т.е доколку сте меѓу првите 5 или во некои натпреварувања меѓу првите 10 на крајот на месецот може да заработите пари кои ќе бидат доделени на вашиот акаунт на bet365 или останатите онлајн обложувалници (во зависно од лигата каде што типувате) . Може да типувате во сите лиги , за да го остварите правото на добивка т.е парична награда мора да имате минимум 5 типа во лигата .
http://www.olbg.com/?tx283374 Ова е линкот за регистрација (мој реферал) доколку сакате регистрирајте се преку мене ќе ви бидам благодарен доколку не сакате регистрирајте се обично нема врска истото се фаќа вака барем може да ми направите мене услуга .
Наградите се движат од 5фунти па нагоре ...Натпреварувањата се поделени на повеќе групи а ние може да учествуваме во
Ставање типови со анализи(каде што мора да има 20,30,или 40+ збора во една анализа ) .Во ова натпреварување се најголеми наградите .
Обично ставање типови без анализа од сите спортови овде наградите се од 5-10фунти по играч.
Доколку имате уште прашања слободно прашувајте .
--- надополнето: 3 декември 2013 во 23:40 ---
И да заборавив да спомнам парите што ќе ги добиете на вашиот акаунт може да ги подигнете преку paypal или moneybookers.
За колку време пуштаат повратен мејл овие шугиве 10 пати пробав и ништо немат од нив одговор
Инаку вакви страни шо плакаат пари на типстери кои имаат најголем профит има повеке мегутоа овие имаат најголем фонд на добивка 5900 евра исто добри се Рounterslounge и уште една беше имаат и они над 2000 евра фонд на добивки само шо бараат задолжително анализи нешто што од Македонци ретко го гледаат пошо они се научени да се паразити.Имаи други помали страни како Бетраш,Ворлдпикс итн со помали фондови од 500 евра
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.274
Поени од реакции
4.953
За колку време пуштаат повратен мејл овие шугиве 10 пати пробав и ништо немат од нив одговор
Инаку вакви страни шо плакаат пари на типстери кои имаат најголем профит има повеке мегутоа овие имаат најголем фонд на добивка 5900 евра исто добри се Рounterslounge и уште една беше имаат и они над 2000 евра фонд на добивки само шо бараат задолжително анализи нешто што од Македонци ретко го гледаат пошо они се научени да се паразити.Имаи други помали страни како Бетраш,Ворлдпикс итн со помали фондови од 500 евра
Е сега не знам точно да ти кажам бидејќи регистриран сум од пред 2 години мислам ... па пред некое време ми текна да прочепкам ама не идеше и сега го баталив :D
 

Riddler

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.533
Поени од реакции
8.816
Е сега не знам точно да ти кажам бидејќи регистриран сум од пред 2 години мислам ... па пред некое време ми текна да прочепкам ама не идеше и сега го баталив :D
Освои барем нешто? Да знам дали стигаат парите да не се малтретирам за џабе
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.274
Поени од реакции
4.953
Освои барем нешто? Да знам дали стигаат парите да не се малтретирам за џабе
Ништо не освоив ти викам не ми идеше и се откажав , а сигурно исплаќаат читав прво коментари на форумот нивни .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom