Official Fantasy Bundesliga

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.408
Поени од реакции
42.661
Не ти треба јака клупа, секако може по 3 трансфери да правиш за секое коло. Инаку овој Јунг мислам дека нема да биде стартер.
А Конате? Или некој стартер до 8-9м цена? Да продадам еден од Јунг и Конате, да земам некој за минимум и да ми останат 8-9м. :D
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.950
Поени од реакции
25.233
А Конате? Или некој стартер до 8-9м цена? Да продадам еден од Јунг и Конате, да земам некој за минимум и да ми останат 8-9м. :D
Па и Конате нема да биде редовен стартер, предност имаат Компер, Орбан и Упамекано. Еве Упемакено ти е 9 мил. али нема секој натпревар да биде стартер сигурно, особено кога почнат и ЛШ да играат ќе ротираат често. Десниот бек од Келн, Клунтер исто вреди 9 мил, Рекик од Херта. Алборноз од Хановер. Кемф од Фрајбург, но мислам повреден е. Тие би требало да бидат стартери. Павард од Штутгарт 6 мил чини. Сепак се менуваат многу работите. тренерите при подготовките даваат шанси на секого па пред почетокот на новата сезона се одлучуваат на кој највеќе ќе сметаат.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Си ја владеам лигава

Sent from my SM-J710F using Tapatalk
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.950
Поени од реакции
25.233
Ако сака да игра некој официјално фантази Бундеслига еве линк https://fantasy.bundesliga.com/ па и нека се каже ако некој игра и си направи тим

Поразлично фантази од што сме навикнати пошо на тоа официјално фантази Бундес можете да добиете добри поени и од дефензив и централ мидфилдери како и централни дефанзивци. Еве линк https://fantasy.bundesliga.com/page/scoring_rules за какви и за што се добиваат поени играчите.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.878
Поени од реакции
84.182
Влезен сум во лигава, напраив тим без да имам огормно познавање на лигава и не го ни чепкам тимот до крај на сезона ваљда...ај да видиме кај ќе завршам :D
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.034
Поени од реакции
57.162
Обновете ја лигата, обновете си ги тимовите :) На прв поглед не очекува потешка сезона од минатата.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.950
Поени од реакции
25.233
Обновете ја лигата, обновете си ги тимовите :) На прв поглед не очекува потешка сезона од минатата.
Нема за жал заинтересирани за ова фантази така само јас и ти ќе си бидеме
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.950
Поени од реакции
25.233
Ќе има оваа година македонска FBL?
Кодот/пасвордот за да влезеш во Кајгана лигата е kajganafantasy
Само јас и Дани сме активни од тука на фантазито, но може и друг некој ќе се приклучи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom