Oперација на нос

Член од
6 април 2015
Мислења
15
Поени од реакции
3
Ве молам за информација дали некој има правено операција на девијација на нос и какво е вашето искуство.

Фала и поздрав,
И јас би сакал да го прашам истото, дали направи во скоро време некаква интервенција на носот?
Јас моментално користам носни стимулатори, фаце формер, и сплинт кој ми помагаат малку од малку, бидејќи едната страна на носот ми е скоро 80% затната од девијацијата, и имам отежнато дишење, а кај нас докториве некако не ми се сигурни зошто сакаат само да сечат побрзо и да завршат.
позз
 
Член од
8 јануари 2017
Мислења
2
Поени од реакции
0
Треба хитно да правам операција на нос поради проблеми со дишење и естетика. Времето си оди, и како минува времето станува се полошо па извесно е дека мора да се прави операција. Немам страв од зафатот, туку од резултатот и стручноста на нашиве доктори. Тука се мислам за Никица Атанасова и Добри или ВМА во Србија. НЕ е исклучена можноста да тука биде и некој друг доктор. Па ако сте имале искуство ве молам да ми дадете совет. Благодарам.[DOUBLEPOST=1501291883][/DOUBLEPOST]Треба хитно да правам операција на нос поради проблеми со дишење и естетика. Времето си оди, и како минува времето станува се полошо па извесно е дека мора да се прави операција. Немам страв од зафатот, туку од резултатот и стручноста на нашиве доктори. Тука се мислам за Никица Атанасова и Добри или ВМА во Србија. НЕ е исклучена можноста да тука биде и некој друг доктор. Па ако сте имале искуство ве молам да ми дадете совет. Благодарам.
 
Член од
1 ноември 2016
Мислења
19
Поени од реакции
1
Napraviv operscija vo 8mi Septemvri kaj doktor Rade zaboraviv kako se preziva. Operacijata pomina dobro posle toa e tezok period dodeka si so tamponi no se izdrziva. Sega sum podobro mada pak se zatnuvam ponekogas ama mislam e podobro od prethodno sega za sega.
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
1.281
Поени од реакции
273
Napraviv operscija vo 8mi Septemvri kaj doktor Rade zaboraviv kako se preziva. Operacijata pomina dobro posle toa e tezok period dodeka si so tamponi no se izdrziva. Sega sum podobro mada pak se zatnuvam ponekogas ama mislam e podobro od prethodno sega za sega.
Објасни повеќе малце ако сакаш. Дали и естетика или само на внатрешно?
Цена?
 
Член од
8 јануари 2017
Мислења
2
Поени од реакции
0
Дали некој друг овде правел кај Др. Раде Филиповски ?
 
Член од
3 декември 2021
Мислења
1
Поени од реакции
0
Операцијата ја правев во 8-ми септември, септо-ринопластика. Персоналот е одлично организиран. Ме оперираа Док. Горан Караиванов:zver: и Док. Раде Филиповски:zver:. Операцијата беше малку потешка и затоа мораше двајца ооперираат биедјќи имаше и два зафати. Не искусив болка или кога ја имаше беше само поради тоа што понекогаш занев да чепкам. Најголем страв имав пред операцијата, од коа излегов од сала сфатив дека за џабе сум се посрал в гаќи. Ако го имате проблемот со девијација на септум ви препорачувам веднаш да одите и да си ја завршите работата РААТ ЌЕ ВИДИТЕ после операцијата. Јас го користев само 10% носот 90% ми беше запушен поради девијацијата . Сега дишам нормално и уште неможам да си поверувам дека кога спијам, спијам на нос и не се лигавам во спиење :vozbud: Операцијата ме чинење околу 2000 денари. Со лесно!

BTW Операцијата беше со целосна анестезија, и гледам овдека сте пишеле дека праат на живо операција и дека многу боли, вие се опериравте у некоја штала или у билница. Операциите на нос без анестезија се укинате пред 80-те... Да маваат со чекан ама тоа... И не ме сечеа никаде (надворешно) се се работи внатрешно со едноскоп.
Здраво, не знам дали си уште тука :) Да те прашам како дишеше за време и после операцијата, дали ти ставаа тампони или тоа е за корекција на носот и дали лежеше во болница. Благодарам
 
Член од
30 јануари 2014
Мислења
516
Поени од реакции
261
Во Белград работат на корекции на нос без операција (ЛИНК кон клиниката). Има и цени на сајтот. Не знам колку се добри, може да се праша на кого му треба
 

Kajgana Shop

На врв Bottom