Nudes (интимни фотографии / Јавна соба)

Член од
20 јули 2016
Мислења
7.634
Поени од реакции
4.936
Сега ако нема слики нема што и да се дели...ако нема дрога нема да има и наркомани. Барем така е логиката.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Kolku prasina znae da se digne za moralot "hristijanski". Da bevte 20 % vaka glasni i silni za vistinskite problemi u opstestvoto kapitalisticko u koe ne dupat i tamu kaj so imame dupki i tamu kaj so nemame nemase drzavata da ni stigne do vakvo deredze. Nadvor prosjakot so prose 5 den sram vi e da go poglednete uopste, ne pa da pomislete da brknete u dzep.
Covek ke umre na ulica nema da go primetete. A tuka se filmate so moral Aloooo....
...Abe daj boze da e vistina taj kineskio virus pa da stigne tuka preku ali express...
 

EmilijaS

Cat lady
Член од
21 јануари 2016
Мислења
627
Поени од реакции
2.485
@bijons сериозно мене ми велиш за правилна дискусија кога ти од прв пат цитирање директно ме инволвираш мене како личност и то шо јас можеби сум? :P Цитирај ме кога имаш шо да кажиш сем ова. На појасен начин, молам. :giggle: Јас сум целосно за дискусија, ама обострана.

@teneke викаш дека те интересира мое мислење. Мое мислење е на сегде каде што решавам да коментирам на форумов. Тоа ги вклучува сите досегашни мислења во темава. Од тука, можам да кажам дека сексуални фрустрации се сериозен проблем. Тоа можи да се види кај одредени, но не сите, промискуитетни личности, и кај оние кои би се нашле во групава за која коментираме.

Така да ти нарекувај ја како сакаш таа девојка, како што има промискуитетни девојки, има такви и мажи. Ама општествено е прифатено дека тие се „фраери“, а девојките „курви“ и то е причината зошто нема нахнадно да разглабувам во темата. И зато памтиш дека на една девојка ѝ се наредиле сите, ама сите шо влегле во исто место не ги споменуваш. Е тука лежи проблемот, не во то кој со кого секс има, и дали некој праѓа слики.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.733
Поени од реакции
24.372
Сите што сте преку 30 и барате линк, само едно ќе ви кажам: замислете да имате ќерка која му пратила провокативна слика на дечкото и мајмунот ја покажал и на шуто и на сакато и сега некој чичко на ваша возраст, па и постар, го мава на нејзините слики.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Izvini, ova ne ti izgleda na vistinski problem?
Извини, во општеството постојат СТВАРНО ВИСТИНСКИ ПРОБЛЕМИ. Да имаше грам вистински морал во образованието и здравството немаше да се дешаваат сите срања во кои се вистински се давеме. А воа со сликите е само една нус појава од образованието. Не го гледате проблемо у корен, затоа изигравате инквизиција .
Сакате да се пресечат ситни гранки и мислете дека дрвото ке се исуше.
Интересно е како у одредени ситуации луѓето си ги покажуваат нивните прави лица. Иначе лесно е да се биде добар кога се околу тебе е у ред. Али коа малце ке ве допре нешто одма паѓаат маските и следуваат желби за бесилки, кастрации и слично.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
замислете сега некој чичко на ваша возраст, па и постар, го мава на нејзините слики.
За тоа кур ќе ме боли. Ќе се помирам ваљда дека не сум ја воспитал ко шо треба и ќе се фокусирам на нејзината ментална состојба заедно со стручни лица.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Сите што сте преку 30 и барате линк, само едно ќе ви кажам: замислете да имате ќерка која му пратила провокативна слика на дечкото и мајмунот ја покажал и на шуто и на сакато и сега некој чичко на ваша возраст, па и постар, го мава на нејзините слики.
Ако гледаме така, тогај треба да имаме на ум дека и порничите се исто така препуни со малолетнички ( као да има разлика дали ке е 17 или 23) тогај секој пред да погледне порнич треба да му текна на керка му. Ама порничите се на веб сајтови и тоа изгледа како нешо сосем нормално да е. Тоа шо некоја добила паричка , друг си споделил на цел свет не е битно. Тоа е друго! Воа кај нас е вистински проГлем!
У име оца и сина и светога духа ...амен...:popce:
Алаху Акбар :cuc:
Ом нама Шиваја...
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.641
Поени од реакции
27.891
Имаше на времето едно дете Хрват по потекло преселен со неговите во Шведска.Отворил група на фб највече дроље основних и средњих школа и од фб презимал слики и ги постирал во групата.Од тие фотки на разголени девојчиња во провокативни пози со заматени лица што ги објавија медиумите навистина се работеше за дрољи без оглед на возраста.14 годишно девојче што знае така да се облече во полутанга и така да се намести....
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.239
Поени од реакции
78.860
Имате бре тетки зрели, желни, што знаат знање. Остајте ги девојчињата нека растат.
Знам дека некои од нив намерно сакаат да се покажуваат, сакаат да го имаат тој имиџ на јаки цури и сл., али тоа е дел од растењето, тие потреби за докажување. Остајте ги нека пораснат, кој ќе ви курац тие незрели деца.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.745
Поени од реакции
9.557
Имаше на времето едно дете Хрват по потекло преселен со неговите во Шведска.Отворил група на фб највече дроље основних и средњих школа и од фб презимал слики и ги постирал во групата.Од тие фотки на разголени девојчиња во провокативни пози со заматени лица што ги објавија медиумите навистина се работеше за дрољи без оглед на возраста.14 годишно девојче што знае така да се облече во полутанга и така да се намести....
Што е за тебе дроља?
Како се вика во машки род?
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.641
Поени од реакции
27.891
Курвар што гледа да го упика негде по секоја цена да си ги задоволи страстите без оглед на последиците
 

Kajgana Shop

На врв Bottom