Nudes (интимни фотографии / Јавна соба)

Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.381
Поени од реакции
8.911
Што добивам од форумов? Размисли малку, јас сум тука анонимус. Мене не ме афектира тоа што членовите на форумот мислат за мене, ама воопшто.

Што да превземи?
Види, илјадници жени секојдневно се соочуваат со вакви работи. Дали станува збор за довикување и дофрлање од страна, пипкање во автобус, недоличен муабет од возачот во такси или дечкото што од нигде никаде решава да ни се додворува па го прави скроз погрешно тоа, па дури оди до степен да ако жената е малку поамбициозна е тешко курвиште кое дошло до убавата позиција преку креветот на шефот.

Очигледно спаѓаш во категоријата мажи кои не виделе од блиску жена во животот. Можеби, си гадно заебан, па лечиш фрустрации. Ако тргнам да се објаснувам со тебе ништо нема да постигнам, тоа ти е заштитен механизам, да бидеш дупло погласен од жената која треба да седи до тебе и да ти се смешка. Неспособен си за друго ништо и тоа е факт.
Добро е тебе те имаме за да ми кажеш што сум имал во животот и како го живеам.

Е сега околу делот со илјадници жени. Воопшто не ја вртиш работата кон феминистичко бранење како пијан за стап на ставот дека мажите се ѓубриња и ве пипкаат вас жените кои сте малтретирани.

Мене ме пипкале во дискотека и ми дофрлале, трезни, пијани, секакви.
Дали ги пријавив мвр? - не
Дали им се насмевнав и си продолжив со животот? - да
Дали кукам на форум дека сум полово обесправен? - не

НАМЕСТО да ги потенцирате вистинските проблеми на денешницата како психичко и физичко малтретирање во домашни услови, недоволно домашно воспитание и растурени семејства кои водат кон ваквите девијации во општеството вие како ЖЕНИ давате пример дека некој ви свиркал по улица, ве пипнал во автобус. Леле леле, страшно многу. Јас не знам како успеваш после тоа воопшто да станиш и до маркет да излезеш, знаеш гужва,... пипкаат и таму.

Што добивам од форумов? Размисли малку, јас сум тука анонимус. Мене не ме афектира тоа што членовите на форумот мислат за мене, ама воопшто.
Како не те афектира кога си умрена по внимание,што е факт а не впечаток.

Прво, ги пецкаш членовите во други теми и потоа плачиш кај админите дека сексуално те вознемирувале и ти праќале пораки па сакаш да бидиш изземена од дискусија во конкретната тема бидејќи заминала во погрешен правец.
Ајде админот реагира и им пишува на членовите во таа конкретна тема веќе да не те замараат пошто претерале.
А кој им даде повод да претераат? Ако не си оболено по внимание зошто бе девојче ги провоцираш?

Потоа, во оваа тема за нудес потенцираш како ТЕБЕ ама БАШ ТЕБЕ, не некоја која ја имаш видено на улица, тетка ти можеби, братучеда твоја, од комшијата ќерка и слично ама БАШ ТЕБЕ некој те свиркал по улица, те пипкал во бус и сето тоа онака случајно само тебе ти се дешава додека си од глава до пети обвиена во скиорска опрема скоро.
Навистина?
Не си воопшто желна за внимание, не.
Онде деца малолетни ги објавуваат по групи кај што ги карактеризираат како курви, али неа некој и свиркал по улица и ТОА е битно да го потенцираме.

Пред тоа збореше дека гола ќе си шетала по улици, АКО сакаш. Глупости на квадрат. Ни имаш храброст за тоа, ниту е дозволено но ајде пак да си центар пажња за момент на одредена тема на форум ќе удриш по некоја зелена.

И така во круг.


Сам себе се демантираш.
Ете затоа не се пријавува, затоа што живееме во дно држава во која институциите кои треба да спроведат правда се нефункционални. Што очекуваш кога членови на групата се полицајци?
И се додека не се појави ќерката на полицаецот или висок функционер во државата така ќе биде тоа. А ако се појави, оп стоп, ја прогласувам групата за умрено.
Каде тоа се демантирам?
Не извртувај коментари и не кажувај приказни без конкретен цитат. ТОЧНО каде се демантирам?
Тогаш кога ти велам дека ако си пипкана тоа е сексусален напад и можеш да го решиш по институционален пат (ако веруваш во институции - еве ти не веруваш како што гледам од твојот цитат) или вонинституционално (ако не веруваш во институции). Решение во секој случај има.
ШТО тука и во твојата глава е нејасно?
Ќе разјасниме, не е проблем.
 
Последно уредено:

EmilijaS

Cat lady
Член од
21 јануари 2016
Мислења
627
Поени од реакции
2.485
Како лични проблеми????? Нели на сите женски тоа им се случувало???????
Па јас сум една од многу. И јас се справувам за себе, другите за себе. Зато справувањето е лично. Анон, пак не можам сериозно да те сфатам.
 
Член од
22 јуни 2019
Мислења
813
Поени од реакции
1.295
Има ли нешто од Натали шо водеше супер бинго со Џамбазов?
Ќе има сеа спрема се листа со најаки риби и по ред ќе се објавуале....Рангирањето се воде според followers...И која риба имало највеќе фоловерс била најјака риба...коа оде на пазаро највеќе и свиркале...колку повеќе followers толку повеќе на пазаро и свиркале...
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.198
Поени од реакции
27.503
Мене ме пипкале во дискотека и ми дофрлале, трезни, пијани, секакви.
Дали ги пријавив мвр? - не
Дали им се насмевнав и си продолжив со животот? - да
Дали кукам на форум дека сум полово обесправен? - не
Dali si fizicki poslab od niv i vo sekoj moment mozat da te sovladaat?
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.784
Поени од реакции
15.396
Перцепција пријателе.....ако ја отвориме пандорината кутија, цел свет и животот како таков ќе изгуби смисла :)
Затоа тераме со животот и илузијата ја прифаќаме како реалност.
 

EmilijaS

Cat lady
Член од
21 јануари 2016
Мислења
627
Поени од реакции
2.485
Немој сега да ми кажеш Jason Momoa ако те пипне ќе плачеш.
Ако Џејсон Момоа напрај во било кој момент да се осеќам загорзено - да. Многу ќе плачам.
Автоматски споено мислење:

У право е за ова....признај сега.
Не се брукај ... сериозно.
 
Член од
9 април 2007
Мислења
1.265
Поени од реакции
964
Каква јадица е темава.

Уште на времето несакав да отворам Hi5 ни Myspace а го имам избришано и Фб и не користам паметен телефон.
Неможам да бранам ни напаѓам некој, што си дробеле тоа ќе јадат.

Она што го гледав од некое девојче на портали како плаче мене повеќе ми личеше на attention whore шо глуми часна сестра.
Пер цела македонија те знае сеа океј е и ти ги виде сликите значи океј е си ја оствари целта.

Бараат внимание со голи слики после не им се сфиѓало таков тип на внимание.Абе не се сликајте бре алоо. А истите тие профили им служат за ситни манипулации и монетизации..оценки кај професор, внимание кај женетиот комшија, реакција кај дечкото на другарката .. до безоглед..и на крај ќе плаче.

Глеам па вчера се распрснале демек на тие што им праќале голи слики у доверба зашо ги рашерувале. Поголема глупост неам чуено.Што чоек си да праќаш голи слики ја незнам. Па нормално ќе ги дае мислам што очекувате бре.

Ај ај ај

А најсмешни се па оние бета мажиња па демек сеа ќе бранат нешо неодбранливо демек да собираат поенчиња кај пичиња..никад нема да легнете нешо нит да ве почитуваат.

Бришете социјални медиуми алгоритмите ве манипулираат и ви даваат допамин хитови и ве праат зависни појаки од хероин.

Get a life
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Анон, пак не можам сериозно да те сфатам.
Можно е, од сите тие психички трауми... ако, не се лутам. Јас сум сепак среќен што ти најде сила и храброст во себе да проговориш за ова.
 
Член од
5 август 2020
Мислења
95
Поени од реакции
117
Ако Џејсон Момоа напрај во било кој момент да се осеќам загорзено - да. Многу ќе плачам.
Автоматски споено мислење:


Не се брукај ... сериозно.
Ако Џејсон Момоа свирка океј е, душичка, му се свиѓам. Ако свирне некој рандом бацкоти, види го сељак, ќе доживува трауми и слично.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom