Nudes (интимни фотографии / Јавна соба)

Член од
15 јануари 2020
Мислења
5
Поени од реакции
13
Дечки и девојки како што разбрав имало некоја апп на тел за четување и таму имало група во која се праќале nudes од наши девојки дали може повеќе инфо за тоа ако знае некој?
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.784
Поени од реакции
15.396
Дечки и девојки како што разбрав имало некоја апп на тел за четување и таму имало група во која се праќале nudes од наши девојки дали може повеќе инфо за тоа ако знае некој?
Со кој памет ќе делиш фотографии од девојки?
Да сум татко на некоја од тие, и да те дознаам жими господ ти викам, храна за шарпланинецот ќе бидеш.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.125
Поени од реакции
17.913
Дечки и девојки како што разбрав имало некоја апп на тел за четување и таму имало група во која се праќале nudes од наши девојки дали може повеќе инфо за тоа ако знае некој?
Многу јаки женски има таму, само џабе ти е нема да те примаат, мораш да имаш над 28cm.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Со кој памет ќе делиш фотографии од девојки?
Да сум татко на некоја од тие, и да те дознаам жими господ ти викам, храна за шарпланинецот ќе бидеш.
Уф што убаво го детектираш проблемот, човек може да ти подзавиди само.
 
Член од
15 јануари 2020
Мислења
5
Поени од реакции
13
Со кој памет ќе делиш фотографии од девојки?
Да сум татко на некоја од тие, и да те дознаам жими господ ти викам, храна за шарпланинецот ќе бидеш.
Абре чоек јас не сум ги терал они да се сликаат а ако веќе се сликаат и им праќаат на дечквците тоа си е нивен проблем јас само прашав да не има некој информации бидејки ме интересира за одредени личности да видам
Автоматски споено мислење:

И нигде не спомнав дека ќе споделувам нешто а ако некој татко го чита ова нека си размисли неговата ќерка пто прави и со кој иде а не закани да летаат заради друг непамет
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.169
Поени од реакции
34.281
На тоа дека ако ќерка ти имала нјудс, проблемот го гледаш во тие што ги шират нјудсот и нив ќе ги ликвидираш.
Добро, реално, девојките никад сами не ги праќаат сликите во такви групи или на непознати. Ги праќаат на дечковците, во доверба дека ќе го почитуваат џентлменскиот нјудс кодекс и нема да ги рашират. Така да, проблемот е во тие што ги шират - а не во тие што ги прават. Правењето нјудс и испраќањето до вашите партнер(к)и не е нелегално, нелегално е неовластено ширење на интимните фотки.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.230
Поени од реакции
45.351
Добро, реално, девојките никад сами не ги праќаат сликите во такви групи или на непознати. Ги праќаат на дечковците, во доверба дека ќе го почитуваат џентлменскиот нјудс кодекс и нема да ги рашират.
На дечко не се праќа, се праќа на јебач, а он пошто е од времен карактер, не е обрврзан на ништо и нормално дека на трета ракија ќе покаже на присутните другари :icon_lol: :icon_lol: . Да не збориме од телефоните испадатни по таксиња или однесени во мобилара на мањање екран и слично .....
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
ти што ќе направиш?
Ќе си ги преиспитам начините на воспитување.
Добро, реално, девојките никад сами не ги праќаат сликите во такви групи или на непознати. Ги праќаат на дечковците, во доверба дека ќе го почитуваат џентлменскиот нјудс кодекс и нема да ги рашират. Така да, проблемот е во тие што ги шират - а не во тие што ги прават. Правењето нјудс и испраќањето до вашите партнер(к)и не е нелегално, нелегално е неовластено ширење на интимните фотки.
Без разлика. Во денешно време со The Fappening и со што све не, треба да си мисирка да се сликаш гола и да немаш сомнеж дека некогаш некаде можеби ќе се појават. Секако дека имаат вина тие што ги шеруваат ама јас обично решенија барам во коренот на проблемот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom