Noviot serijal na Sasko Kocev 'Pepi i Muto'

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
31.898
Поени од реакции
36.492
Добро е. Напреднала Македонската филмска индустрија. Посебно ми се свиѓа квалитетот на сликата и тоа како камерата го снимила:)
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
17.891
Поени од реакции
22.290
Се насмеав до солзи хехехехе
 
Член од
9 април 2011
Мислења
810
Поени од реакции
1.043
За вакви серијали нема пари, а за турски серии од ШКЉ категорија има, наместо да се инвестра во квалитетни македонски продукции кои се 100 пати подобри, ние само земаме готово и синхронизираме. Навистина е жално да не се направи серијал од оваа промо, кој е доста интересен и квалитетен
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.128
Поени од реакции
1.875
Чудово од 2015-та, а сега прв пат слушам за него. Фантастично нешто. Кинематографија на која може да и подзавидат и холивудски филмови. Сценарио исто така одлично, со доста британски елементи. Единствена забелешка би дал за името на филмот. Кога прв пат го прочитав мислев дека станува збор за нешто во стилот „Марјан Ѓорѓиевски стенд ап“ .
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.069
Поени од реакции
5.838
Oва не е сериски филм туку краткометражен филм, но би било добро после ова да произлезе некоја серија од Сашко Коцев.[DOUBLEPOST=1493590576][/DOUBLEPOST]Заборавив да пишам дека има петиција за овој краток филм да стане серија
https://www.change.org/p/%D0%BE%D1%82%D0%B2%D0%BE%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D0%B5%D1%82%D0%B8%D1%86%D0%B8%D1%98%D0%B0-%D1%81%D0%BD%D0%B8%D0%BC%D0%B0%D1%9A%D0%B5-%D0
%BD%D0%B0-%D1%81%D0%B5%D1%80%D0%B8%D1%98%D0%B0%D0%BB-%D0%BF%D0%B5%D0%BF%D0%B8-%D0%B8-%D0%BC%D1%83%D1%82%D0%BE

Е сега колку ќе допре ова до авторите на овој краткометражен филм не знам.[DOUBLEPOST=1493590662][/DOUBLEPOST]Заборавив да пишам дека има петиција за овој краток филм да стане серија
https://www.change.org/p/%D0%BE%D1%82%D0%B2%D0%BE%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D0%B5%D1%82%D0%B8%D1%86%D0%B8%D1%98%D0%B0-%D1%81%D0%BD%D0%B8%D0%BC%D0%B0%D1%9A%D0%B5-%D0
%BD%D0%B0-%D1%81%D0%B5%D1%80%D0%B8%D1%98%D0%B0%D0%BB-%D0%BF%D0%B5%D0%BF%D0%B8-%D0%B8-%D0%BC%D1%83%D1%82%D0%BE

Е сега колку ќе допре ова до авторите на овој краткометражен филм не знам.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom