Nokia Lumia Windows Phone 8 телефони (генерална дискусија)

Член од
2 октомври 2011
Мислења
20
Поени од реакции
6
Сепак нокиите се измислени за галакси и ајфоните... со 520мб рам растураат и летаат.. каде за разлика од сони.. сони со 520мб рам ти доаѓа телефонот да го фрлиш низ прозор.. :DDD
едит: 635 (~100 eur) има quadcore iphone 5.6.6+ (800 eur) dual core ;)
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Вреди, само ќе праиш селфи со задна камера. :icon_lol: A и нема блиц. Најдобро ќе ти е да почекаш 535 да стигне во Македонија, ако не ти се брза и ако ти е битна камерата.
Колку инчи е?
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
Ne mi e bas bitna kamera, neam potreba od predna... bez pari mi e oti ke prodolzuvam dogovor, pa sakam da probam 8.1 na telefon.
Epten e low end telefon da iskinam zivci?
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Ne mi e bas bitna kamera, neam potreba od predna... bez pari mi e oti ke prodolzuvam dogovor, pa sakam da probam 8.1 na telefon.
Epten e low end telefon da iskinam zivci?
За разлика од кај low end android телефоните, кај овие нема разлика дали е low или high end, кај оперативниот нема да забележиш сецкање, ептен е флуиден.
 
Член од
2 октомври 2011
Мислења
20
Поени од реакции
6
Ne mi e bas bitna kamera, neam potreba od predna... bez pari mi e oti ke prodolzuvam dogovor, pa sakam da probam 8.1 na telefon.
Epten e low end telefon da iskinam zivci?
ima se sho ti treba... personalizacijata e na mnogu visoko nivo.. epten brz stabilen, imas vgraden office, here maps (offline navigacija), cortana, nokia camera.. eftin, no na vrvno nivo .. rabotite sto gi sodrzi operativniot sistem, ios i andriod ke gi sonuvaat...
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.266
Поени од реакции
4.665
Ne mi e bas bitna kamera, neam potreba od predna... bez pari mi e oti ke prodolzuvam dogovor, pa sakam da probam 8.1 na telefon.
Epten e low end telefon da iskinam zivci?
Ќе искинеш живци да, ама ако не го земеш. Одлично се оптимизирани супер работат ефтиниве телефончиња на wp8.1
Ич да не се мислиш.

Еј више коа пишувам по темиве може не сум у вистинската ама за wp е пак. Од телефон сум да не барам точната.
@Џои или @energizer (мислам те погодив) или било кој што би знаел како да се конектирам со wp8.1 на eduroam?
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Ќе искинеш живци да, ама ако не го земеш. Одлично се оптимизирани супер работат ефтиниве телефончиња на wp8.1
Ич да не се мислиш.

Еј више коа пишувам по темиве може не сум у вистинската ама за wp е пак. Од телефон сум да не барам точната.
@Џои или @energizer (мислам те погодив) или било кој што би знаел како да се конектирам со wp8.1 на eduroam?
Вака можеби
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Ne mi e bas bitna kamera, neam potreba od predna... bez pari mi e oti ke prodolzuvam dogovor, pa sakam da probam 8.1 na telefon.
Epten e low end telefon da iskinam zivci?
630ката е исто скоро low end и искрено, пред неа користев телефон кој не е low end - Андроид, Нокиата е неспоредливо подобра.
Со 512 играм игри што на Андроид 512 не мрдаат.
Одлична брзина, ако не ти е битна камерата (која и не е толку тапа кога ќе се навикнеш како да ја користиш) не се мисли ич :)[DOUBLEPOST=1417218156][/DOUBLEPOST]
4.5 инчи е.. еве повеќе инфо за телефончето.. www.gsmarena.com/nokia_lumia_635-6254.php
едит: www.phonearena.com/phones/size .. еве страна што би ти користела
Сакам сестра ми да ја подновам, мислев 530ка, ама и ова е повеќе од одлично.
 
Член од
2 октомври 2011
Мислења
20
Поени од реакции
6
ej decki a ova so handy.mk ... mozam nekako da go naracam preku kargo da stigne bidejki od gevgelija sum .. ili treba direktno od skopje da odam da si zemam telefonce?
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
ej decki a ova so handy.mk ... mozam nekako da go naracam preku kargo da stigne bidejki od gevgelija sum .. ili treba direktno od skopje da odam da si zemam telefonce?
сум ги заборавил овие дека постојат :), најдобро е да се јавиш и да прашаш.[DOUBLEPOST=1417226516][/DOUBLEPOST]Ама одговорот мој би бил не :)
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.266
Поени од реакции
4.665
Јок бе тоа го правам пред некое време имаше некоја надградба за 8.1 без девелопер мислам дека за network+ дека беше и одкако помина истата несака да ме конектира на едуроам милион пати имам пробано и сите подесувања ги имам точно направено.
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.724
Поени од реакции
9.759
Ми треба нов телефон и бидејќи имам андроид таблет и епл уреди се мислам да земам нешто различно. Би требало сега да излезе Лумиа 535, гледам има солидни спецификации за таа цена, да не речам џабе цена е. Може некој накратко да ми даде предности и недостатоци на Windows Phone? Како оди апгрејдот, добиваат сите телефони или ќе биде актуелен телефонот една година додека излезе 10ка и после в корпа? Не сум некој фан на апликации но потребни ми се некои за продуктивност како емаил клиент, пребарувач, офис итн. Од овие гледам најмногу се жалат поради Интернет Експлорерот, до толку е лоша работата или се преувеличува дека е полош од тоа што е? Користи некој Кик? Видов го има во Windows Phone Store ама последен апдејт 2012, функционира апликацијава? Се на се неа ја користам покрај основните. Доколку не прочитам некои други забелешки го земам веднаш откако ќе излезе во продажба.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom