Nokia Lumia Windows Phone 8 телефони (генерална дискусија)

E

Epsilon

Гостин
Абе дечки вака, го заборавив пасвородот на микрософт акаунтот, и сеа ако сакам нешто да симнувам ми бара пасворд од тој акаунт, шо да направам за да го средам телефонот и да можам да симнувам без проблем?

Иначе имам Lumia 535
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.337
Абе дечки вака, го заборавив пасвородот на микрософт акаунтот, и сеа ако сакам нешто да симнувам ми бара пасворд од тој акаунт, шо да направам за да го средам телефонот и да можам да симнувам без проблем?

Иначе имам Lumia 535
Па оди Forgot my pass.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.278
Поени од реакции
16.755
дечки имам лумиа 640 ЛТЕ ја купив од УСА арно ама 4G на Вип не ми се активира никако бар не пиши горе има само Е. Сеа е нов месец интернетот рестартиран и се ама ете пак исто а интернетот е бавен ко баба. Се јавив во контакт центар ми рекоја да проверам на која фрекфенција ми работи телефончето бидејќи нивните 640 LTE биле фабрички подесени за користење во МКД и само такви модели има праќале... тие користеле 800 херци и 1800/1600
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.005
дечки имам лумиа 640 ЛТЕ ја купив од УСА арно ама 4G на Вип не ми се активира никако бар не пиши горе има само Е. Сеа е нов месец интернетот рестартиран и се ама ете пак исто а интернетот е бавен ко баба. Се јавив во контакт центар ми рекоја да проверам на која фрекфенција ми работи телефончето бидејќи нивните 640 LTE биле фабрички подесени за користење во МКД и само такви модели има праќале... тие користеле 800 херци и 1800/1600
Па во сетингс подесија
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.278
Поени од реакции
16.755
Па во сетингс подесија
Не сум имал во пакетот пак ми се јавија. Е сеа проблем е шо на 2G ми работи цело време а имам 3G во пакетот а во сехтинзи нема да одбирам LTE/GSM/WCDMA наводно заклучени се чим е од att купен -.-[DOUBLEPOST=1459621956][/DOUBLEPOST]
Па во сетингс подесија
Не сум имал во пакетот пак ми се јавија. Е сеа проблем е шо на 2G ми работи цело време а имам 3G во пакетот а во сејтинзи нема да одбирам LTE/GSM/WCDMA наводно заклучени се чим е од att купен -.-
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.005
Не сум имал во пакетот пак ми се јавија. Е сеа проблем е шо на 2G ми работи цело време а имам 3G во пакетот а во сехтинзи нема да одбирам LTE/GSM/WCDMA наводно заклучени се чим е од att купен -.-
Прво треба апдејт да се направи и изгледај го видеото
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.278
Поени од реакции
16.755
Прво треба апдејт да се направи и изгледај го видеото
Ми вели дека е апдејтиран до макс, чекам сега windows 10 update да ми стигни пошто пробав со Upgrade Advisor ми вели наскоро update за мојот телефон o_O
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.005
Ми вели дека е апдејтиран до макс, чекам сега windows 10 update да ми стигни пошто пробав со Upgrade Advisor ми вели наскоро update за мојот телефон o_O
Овде има како да го инсталираш виндовс 10.
Не сум пробал да го инсталирам ама деновиве планирам да го инсталирам на хтц 8х
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.278
Поени од реакции
16.755
Овде има како да го инсталираш виндовс 10.
Не сум пробал да го инсталирам ама деновиве планирам да го инсталирам на хтц 8х
ја пронќбав 10ката на 940XL предобар е, по форуми читав дека кој ставил win 10 со инсајдер се заебал...
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Пробувам ама не може, сеа не можам ни да пишам друг акаунт на мобилниов за да можам да симнувам било што, чаре ? -.-
Пробај на компјутер поврати си го имајлот и после логирај си се ако не ресет само ти е чаре
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Во врска со абдејто на виндоуз 10 на лумија, пред едно 2-3 недели ми стигна дека има апдејт и си го абдејтиав и беше се ок и подобро од осумката, и некни сабајле гледам на телефоно демек имало пак некој абдејд, го абдејтирав и се се заеба, ни можев да барам некој ни камера ни сетингс ни контакти... нишо не отвараше, тук таму некој прогам функцонираше, можеа да ме бараат али не можев јас да вртам никаков број... и си вратив на Виндовз 8, кога проверивна меѓународна мрежа звана ентернет, имаше многу поплаки на дестката за лумии,па ќе почекам некое време да ја напрат ко шо теба пред да ја инсталирам пак
Голем проблем е шо не можев ни бејкап да напрам на телефоно пред враќање на осумката така да некои пораки, контакти, фотки, апликации... сум ги изгубил за век и веков Амин!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom