Nokia Lumia Windows Phone 8 телефони (генерална дискусија)

Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Направи му ресет мада незнам ни до овде како си успеал да ти стигне ;)
 
Член од
18 јуни 2008
Мислења
120
Поени од реакции
57
Lugjee mi se ukluchi flight mode NA 520 , I ne znam kako bi mozhel da go sredam , ednash go srediv so Edna programa , no Sega vekje ne saka . pomosh / mislenje ...Прегледај го приврзокот 134825
Само хард ресет. Сеуште не е решен проблемот за овие модели колку што можам да видам.
Или рачно преку комбинација со копчињата на телефонот или со помош на Windows Phone Recovery Tool.
 
Член од
22 ноември 2013
Мислења
19
Поени од реакции
1
Планирам да земам лумиа, се двоумам помеѓу microsoft lumia 640 lte и lumia 535... многу се слични по карактеристики, па ме интересира мислење од искуство? Не верувам многу само на карактеристики :D
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Планирам да земам лумиа, се двоумам помеѓу microsoft lumia 640 lte и lumia 535... многу се слични по карактеристики, па ме интересира мислење од искуство? Не верувам многу само на карактеристики :D
Земи 640 да ти ја олесним работата ;)
 
Член од
12 март 2008
Мислења
1.030
Поени од реакции
714
Планирам да земам лумиа, се двоумам помеѓу microsoft lumia 640 lte и lumia 535... многу се слични по карактеристики, па ме интересира мислење од искуство? Не верувам многу само на карактеристики :D
640.Од искуство.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
535 ќе ти биде подобра за селфи само за ништо друго :pos:
 
Член од
22 ноември 2013
Мислења
19
Поени од реакции
1
Земи 640 да ти ја олесним работата ;)
640.Од искуство.
фала ви многу :)

535 ќе ти биде подобра за селфи само за ништо друго :pos:
предна камера и онака слабо користам- значи за ништо нема да ми користи баш :D
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.519
Поени од реакции
33.698
Планирам да земам лумиа, се двоумам помеѓу microsoft lumia 640 lte и lumia 535... многу се слични по карактеристики, па ме интересира мислење од искуство? Не верувам многу само на карактеристики :D
vo nikoj slucaj 535.

ako uste se dvoumis.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.337
Поени од реакции
4.775
ај и јас да се пофалам денес ми стигна лумиа 640 хл лте

супер работи споредено со 520ката сто ја имав претходно, ама дозивеав и мало разоцарување си ја скршив маската на прво отварање за да ставам картичка и батерија :(
(па ако знаете каде може да земам нова маска во скопје супер, ако не ќе си ја чекам од ебај)
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.519
Поени од реакции
33.698
ај и јас да се пофалам денес ми стигна лумиа 640 хл лте

супер работи споредено со 520ката сто ја имав претходно, ама дозивеав и мало разоцарување си ја скршив маската на прво отварање за да ставам картичка и батерија :(
(па ако знаете каде може да земам нова маска во скопје супер, ако не ќе си ја чекам од ебај)
arno si minal :D
devojka mi za nekoja nedela odma ekranot na pola
a xl e taka prekrasen 5.7 inci...
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.519
Поени од реакции
33.698
да ми беше мене девојка, јас одма нов и поубав телефон ќе и земев
nema sega za 5.7 inci? :D pu

inace I mojot 635 go setam skrsen

imam pominat dogovor na vip, cekam uste drugite dva, pa spojuvam I migriram na 930ka :D
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.776
Поени од реакции
1.473
Океј значи размислувам да пробам да си земам Windows телефон, и единствената причина што не сум го направил тоа досега е поради тоа што Андроидов ми е многу практичен со widget-и и други апликации што ми овозможуваат да правам се од десктопот за 1 секунда со еден допир.

Прашањето ми е, дали Windows телефоните го имаат ова како widget-и на десктопот каде што

1. можеш да менуваш дали телефонот да ти е на вибрации, да звони или да е на silent
2. flashlight widget - вклучи исклучи блиц на тел како светилка
3. wifi on/off widget
4. mobile internet on/off widget
5. USB tethering shortcut

Дали има добра кракувана навигација за Windows моб?

Благодарам однапред.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom